Seat Arona wydaje się świetną alternatywą dla tradycyjnych samochodów miejskich, szczególnie w przypadku osób aktywnych, które poruszają się równie dynamicznie w mieście, jak i poza nim. Lepsza widoczność wynikająca z wyższej pozycji za kierownicą i prześwit typowy dla aut uterenowionych to niektóre z licznych zalet Seata Arona.
Efektowny design
To, co rzuca się w oczy podczas pierwszego kontaktu z nowym crossoverem marki Seat to wyjątkowo lekki i dynamiczny design. Eksponowana osłona chłodnicy z dużym logo Seata, agresywne reflektory oraz stylizowany zderzak z dużym wlotem powietrza sugerują, że mamy do czynienia z samochodem, który dobrze radzi sobie z w terenie miejskim, jak i na autostradzie. Światła LED do jazdy dziennej dostępne w standardzie od wersji Style prezentują się bardzo okazale. Auto wygląda dynamicznie i wzbudza zaufanie, jednym słowem aż chce się wsiąść i sprawdzić, czy wnętrze oraz właściwości jezdne nadążają za obietnicą, jaką przed kierowcą roztacza wygląd zewnętrzny.
Bezpieczeństwo i światła LED
Arona wygląda bardzo dynamicznie, a subtelne elementy wyposażenie dodatkowo podkreślają usportowiony charakter tego miejskiego crossovera. Jednym z bardziej efektownych elementów są wspomniane efektowne reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, które szczególnie atrakcyjnie prezentują się w pakiecie FullLed z funkcją świateł autostradowych. Ponadto, funkcja ta wspiera kierowcę w dostosowaniu intensywności oświetlenia, co jest szczególnie wygodne podczas dłuższych podróży. Za wyborem nowego Seat Arona przemawia także dostępny w standardzie system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania i ochrony pieszych.
Dynamika pod kontrolą
Dzięki takiej asyście można wyjść bez szwanku z niejednej trudnej sytuacji w ruchu miejskim. Przed notorycznym przekraczaniem maksymalnej dozwolonej prędkości kierowca może zabezpieczyć się, aktywując dostępny w standardzie ogranicznik prędkości. Seat Arona dostępny jest dwoma nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami ecoTSI. Jednostka o pojemności 1 litra występuje w dwóch wersjach mocy. W słabszej osiąga 95 koni, a mocniejsza oferuje 115 koni mechanicznych i sprawdza się idealnie w połączeniu z 7 biegowym DSG. Najmocniejsza Arona dysponuje silnikiem ecoTSI o pojemności 1.5 litra i mocy aż 150 koni. Co ciekawe, jest równie oszczędna, jak mocniejsze wersje z litrówką pod maską, a przy tym wyraźnie szybsza.