Podatki

Seat Leon – moc jest z Tobą

Hybryda Seat Leon Silniki

Ostatnio w motoryzacji coraz częściej króluje termin „downsizing”. W prostym tłumaczeniu pojęcie to oznacza zmniejszanie wymiaru i odnosi się do zastępowania większego układu napędowego mniejszym o tych samych parametrach. Duże i ciężkie tym samym silniki zastępowane są jednostkami o mniejszej pojemności, ale podobnych lub lepszych osiągach.

Nowy Seat Leon – samochód o zwinności geparda

Silniki montowane w nowym Seacie Leonie to nowatorska i ciągle udoskonalana technika oparta na downsizingu, który dodaje samochodom lekkości i zwinności. Dzięki niewielkich rozmiarów jednostkom napędowym, zaopatrzonym w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie, oferują one niezwykłe osiągi oraz stabilną, płynną a także mocną i niezawodną jazdę. W zależności od wersji Seat Leon wyposażony został w silniki TSI i TDI oraz hybrydowy silnik TGI. Przy swych kompaktowych rozmiarach i jednocześnie dużej mocy silniki te charakteryzują się niskim zużyciem paliwa i niewielką emisją zanieczyszczeń do środowiska.

Silniki TSI w nowym Seacie Leonie

TSI (Turbo Stratifield Injection) to pionierska technologia silników benzynowych. Silniki TSI są kompaktowe, mają dużą moc i zużywają mniej paliwa. Technologia TSI łączy w sobie wszystko co najlepsze w silnikach, zapewniając samochodom dużą moc, doskonałe właściwości jezdne i wyjątkową oszczędność paliwa. Dzięki dodaniu turbosprężarki i sprężarki supercharger do silnika z wtryskiem paliwa jazda Seatem Leonem jest bezpieczna i płynna. Przyśpieszenie jest natychmiastowe, co pozwala na bezpieczne wyprzedzanie i płynną jazdę pod górę, bez żadnych opóźnień.

Silniki TDI w Seacie Leonie

Dzięki technologii TDI (Turbo Diesel Injection), czyli silnikom wysokoprężnym z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem Seat Leon jest zaawansowanym i udoskonalonym bardziej niż kiedykolwiek wcześniej samochodem. Cechą charakterystyczną zastosowanej tutaj technologii TDI firmy Seat jest niskie zużycie paliwa, niska emisja zanieczyszczeń, wysoka siła pociągowa, czyli moment obrotowy oraz znakomite osiągi, które przekładają się bezpośrednio na przyjemność czerpaną z jazdy tym samochodem.

Hybrydowe silniki TGI w nowym Seacie Leonie

Samochód Seat Leon z silnikami hybrydowymi TGI łączy spalanie benzyny i sprężonego gazu ziemnego (CNG). To połączenie zapewnia użytkownikom oszczędności ekonomiczne do 30% w porównaniu z silnikami wyłącznie benzynowymi. Redukuje to również znacząco emisję CO2 do atmosfery, co ma niebagatelny wpływ na poprawę jakości powietrza w zatłoczonych dzisiaj miastach i sprzyja ochronie środowiska naturalnego.