seat ateca

Nowym Seatem zaparkujesz bez problemu

Nowy Seat Technologia

Parkowanie to jeden z bardziej znienawidzonych manewrów. Może przysporzyć wiele trudności tak na zatłoczonym parkingu centrum handlowego, jak i w mieście, szczególnie jeżeli zamierzasz zatrzymać się przy którejś z ruchliwych arterii. Seat rozwiązał ten problem nowoczesną technologią. Dostępne są zwykłe czujniki, ale można wybrać też wersję, która kompletnie wyręczy kierowcę w parkowaniu.

Czujniki parkowania

Standardowe czujniki parkowania to podstawowe narzędzie wspierające kierowcę podczas parkowania. W samochodach miejskich i crossoverach Seat-a nabywca może zdecydować się na wybór czujników z tyłu, w rozszerzonych pakietach dostępne są również dodatkowe czujniki montowane w przednim zderzaku. O ile w mniejszych samochodach miejskich mogą okazać się mniej przydatne, to już w przypadku kompaktów, kombi i SUV-ów marki Seat komplet czujników przód-tył jest jak najbardziej na miejscu. Dodatkową pomoc w trakcie manewru stanowi system optycznej wizualizacji położenia samochodu względem przeszkody. Dzięki tej opcji łatwiej jest utrzymać właściwy kurs, nawet jeżeli przeszkoda jest niewidoczna w polu widzenia kierowcy.

Kamera cofania

Kamera cofania to ewolucja systemów do parkowania. W połączeniu z typową sygnalizacją dźwiękową oraz wizualizacją naniesioną na rzeczywisty obraz z kamery pozwala idealnie orientować się w przestrzeni za samochodem. Kamera cofania w Autach marki Seat jest elementem standardowego wyposażenia w wersjach wyposażenia Xcellence i FR niektórych modeli. Jest również dostępna jako atrakcyjna i przystępna opcja w wielu pakietach dodatkowych pozwalających rozszerzyć funkcjonalność wersji fabrycznej.

System kamer 360 z widokiem z góry

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup pojazdów wyposażonych jeden z zaawansowanych systemów typu: Media System Plus, Navi System lub Navi System Plus mogą również skorzystać z opcji w postaci najbardziej zaawansowanego systemu kamer z wizualizacją widoku z góry wokół samochodu. Dzięki tej technologii praktycznie cała przestrzeń wokół pojazdu jest widoczna na dużym kolorowym ekranie w samochodzie.

Czujniki i kamery są elementem systemu tzw. asystenta parkowania, dzięki którym samochód jest w stanie sam zaparkować na wskazanym miejscu o ile odczyt z kamer i czujników, że jest wystarczająco dużo przestrzeni na skuteczne przeprowadzenie takiego manewru. To wisienka na torcie dla kierowców, którzy chętnie korzystają ze wsparcia technologii.