Przyszłość w motoryzacji – co nas czeka?

Samochód

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludziom wydawało się, że w przyszłości samochody będą latać. Nic takiego się jeszcze nie wydarzyło, a obecnie przyszłość motoryzacji opara jest bardziej na ekologii i wykonywaniu potencjału tego, co już istnieje. Dlatego też projektanci nie starają się tworzyć futurystycznych pojazdów rodem z kosmosu. Tylko samochody, które będą przyszłością dostępną dla każdego. Co nowego przygotował dla nas Seat?

 

Elektryczne samochody – to jest przyszłość!

Z racji na zachodzące bardzo szybko na naszej planecie zmiany, które stają się nieodwracalne, twórcy samochodów szukają rozwiązań, które mają sprawić, że samochody poruszające się po naszych drogach będą bardziej ekologiczne, będą emitować mniej CO2 i nie przyczyniać się do wzrostu emisji gazów cieplarnianych. Dlatego też na targach samochodów przyszłości większość marek, w tym także Seat stawia na elektryczne samochody. Pojazdy z takim napędem, a także pojazdy hybrydowe to zdecydowanie przyszłość motoryzacji. Zaprezentowany w Genewie model Seat el-Born to pierwszy w pełni elektryczny pojazd tej marki, które dodatkowo jest pięknym i stylowym suvem.

 

Elektryczne samochody nie dość, że nie emitują dwutlenku węgla, są również ciche. Idealnie nadają się do jazdy po mieście. Wiele osób ma wątpliwości dotyczące tego, czy takie rozwiązanie będzie się sprawdzało na długich trasach, jednak należy wziąć pod uwag fakt, że paliwo także się kiedyś kończy. Obecnie w całej Europie powstaje coraz więcej stacji ładowania takich samochodów.


Samochody coraz większe

Kolejną z rzeczy, które rzucają się w oczy, patrząc na targi motoryzacyjne jest coraz częstsza obecność dużych aut, suvów i crossoverów. To właśnie te samochody stają się ulubionymi samochodami nie tylko rodzin. Są one dobre zarówno do miasta, jak i w terenie, a do tego są bardzo pakowne. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie tego typu modeli pojawia się najwięcej na targach przyszłości.

 

Zdecydowanie jednak w niedalekiej przyszłości wszyscy poruszać będziemy się samochodami elektrycznymi bądź hybrydami i nie jest to tylko mrzonka, a powoli staje się to realne.