Jakie systemy bezpieczeństwa są dostępne w seacie?

Motoryzacja

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa, jakie Seat stosuje w swoich autach mogą przyczynić się do zmniejszenia zagrożenia na drodze dla nas i naszych pasażerów. Zapobieganie wypadkom to ochrona zdrowia i życia. W związku z tym z pewnością warto  zdecydować się na pełen pakiet  bezpieczeństwa, jaki oferuje marka, gdy decydujemy się na zakup nowego seata. Wśród tych systemów znajduje się między innymi wykrywanie zmęczenia kierowcy, aktywny tempomat, system aktywnego hamowania czy ABS. Każdy z nich pełni niezwykle ważną funkcję, a doceniamy je zazwyczaj w sytuacjach, w których dojdzie do ich wykorzystania z naszym udziałem. 

Wykrywanie zmęczenia kierowcy w seacie

Nadmierne zmęczenie dopada przede wszystkim kierowców na długich trasach. Jest to więc rozwiązanie dedykowane przede wszystkim właśnie im. Badane są reakcje i odruchy kierowcy i porównywane do tych normalnych. Gdy jest on  zmęczony do chodzi do spowolnienia czy pojawienia się większej chaotyczności. Wówczas system wyświetla informację i sygnalizuje określonym dźwiękiem, że czas na postój, bo dalsza podróż będzie niebezpieczna. 

Aktywny tempomat

Dzięki temu rozwiązaniu samochód nie pojedzie szybciej niż maksymalna prędkość, jaką określimy. Kierowcy ustalają sobie ograniczenia w mieście, aby uniknąć mandatu lub utraty prawa jazdy. Ma to duże znaczenie, gdyż w dobrych nowych autach większa prędkość jest niemal nieodczuwalna. Dzięki tej opcji możemy nakładać na siebie również ograniczenia prędkości na drogach szybkiego ruchu i autostradach. 

Hamowanie

Aktywne hamowanie to system, który podejmuje decyzję o wyhamowaniu auta za kierowce, określając, że istnieje ryzyko kolizji. Z kolei system ABS pozawala na kontrolowanie poślizgu kół na śliskiej nawierzchni, co pomaga utrzymać kontrolę nad autem i zatrzymać je bez szwanku. W ten sposób możemy uniknąć wypadku, utraty  zdrowia i życia i zniszczenia auta. Są to więc godne uwagi systemy dla każdego kierowcy.