Bezpieczne przewożenie psa w samochodzie

Samochód

Pies to czworonożny członek rodziny, który niejednokrotnie towarzyszy nam podczas wycieczek, wakacji i weekendów. Psy uwielbiają spędzać czas z ludźmi i dużo bardziej od siedzenia samotnie w domu wolą wycieczki. Jednak dla psa wielogodzinna podróż autem nie jest przyjemnością, dlatego musimy zadbać o to, żeby nasz czworonóg czuł się jak najlepiej, jak najlepiej przeżył całą wycieczkę i równie bezpiecznie wrócił do domu. Podpowiedzi szukać można m.in. w salon Seata.

Klatka, transporter? – absolutnie nie

Wiele małych psów bywa przewożona w transporterach. O ile to rozwiązanie może się sprawdzić w komunikacji miejskiej, kiedy jedziemy z chorym pieskiem dwa przystanki do lekarza, o tyle dłuższa podróż będzie dla pieska prawdziwym koszmarem. Psy potrzebują ruchu, nawet w samochodzie i nawet podczas jazdy. Kiedy pies jest w klatce, albo transporterze nie jest w stanie ani się wyciągnąć, ani rozprostować łat, nie mówiąc już o drapaniu, czy szczypaniu zębami, czyli naturalnych psich czynnościach. Pies musi mieć możliwość swobodnego ruchu, dlatego klatki odpadają.


Smycze i inne akcesoria

Odwiedzając salon Seat, można znaleźć tam szereg akcesoriów do przewozu psów, w tym szelki dla pieska. Są to pasie pasy, czyi szelki, które przypinamy do pasów na siedzeniu. Ich zadaniem jest sprawić, by pies był bezpieczny podczas hamowania, przyspieszania i wielu innych czynności. Spełniają zadanie ludzkich pasów. Ich największą zaletą jest to, że nie krępują psich ruchów, nie sprawiają, że piesek jest ograniczony w swobodnym poruszaniu się. Świetną opcją, która sprawdza się szczególnie u bardzo dużych psów, które z reguły podróżują w bagażnikach vanów, są maty. Maty, które mają jednocześnie dodawać komfortu podczas podróży i chronić tapicerkę przed ewentualnymi zabrudzeniami i sierścią. Maty takie także znaleźć można w salonach.

 

Seat salon służy radą i pomocą przy wyborze najlepszej opcji, która powinna uwzględniać wielkość psa i jego potrzeby, a także zabezpieczać samochód przed sierścią i zadrapaniami. Niewątpliwie podróż z psem to wyzwanie, jednak każda kolejna będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także pewniejsza.