Leasing konsumencki – sposób na własne auto

Samochody

Leasing to rozwiązanie umożliwiające sfinansowanie zakupu m.in. maszyn (np. rolniczych, produkcyjnych), urządzeń elektronicznych i pojazdów. Od kiedy wprowadzono leasing konsumencki, nie trzeba prowadzić własnej działalności gospodarczej, by skorzystać z tego rozwiązania. Jak klienci indywidualni mogą skorzystać z leasingu na zakup samochodu, podpowiada autoryzowany dealer SEATA.

 Leasing – podstawowe informacje?

Leasing to forma finansowania, alternatywna dla kredytów bankowych i pożyczek. Koszty całkowite dla użytkownika mogą być w tym rozwiązaniu niższe. Wszystko dzięki temu, że auto w czasie trwania umowy jest własnością firmy leasingowej. Pozwala to np. na odpisy amortyzacyjne pojazdu, czy zaoferowanie leasingobiorcy lepszych warunków ubezpieczeniowych.

Biorąc auto w leasing, należy spełnić określone w umowie warunki finansowe oraz zasady użytkowania – uiszcza się m.in. wpłatę początkową (tzw. wkład własny), oraz opłaca się regularne raty. Wiodące marki, np. SEAT, wprowadziły bardzo korzystne, dodatkowe warunki leasingu. Dotyczą one głównie pierwszeństwa i wysokości wykupu (nawet w wysokości 1% początkowej wartości pojazdu). Użytkownik spełniając zapisy zawarte w umowie i po całkowitej spłacie zobowiązań, można dopiero zostać formalnym właścicielem pojazdu.

Co to jest leasing konsumencki? – opowiada dealer SEATA

Leasing konsumencki to usługa skierowana do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Jego atrakcyjność wynika głównie z braku ograniczeń formalnych, które wpływają na dostępność i warunki przyznawania kredytów – np. proces otrzymania leasingu nie jest objęty wymaganiami Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki temu dealer SEAT może zaoferować klientom m.in.:

  • finansowanie na tzw. zasadach uproszczonych,
  • jasne i proste procedury leasingowe,
  • przydzielenie wyższej zdolności kredytowej niż w banku i finansowania na większą kwotę,
  • a w konsekwencji szybsze otrzymanie leasingu.

Leasing konsumencki – zalety

Dużą przewagą leasingu konsumenckiego na rynku usług finansowych jest jego dostępność. Zazwyczaj sama procedura przyznania leasingu przebiega szybko i bez większych problemów. Do umowy są potrzebne jedynie dwa dokumenty potwierdzające tożsamość oraz zaświadczenie o zarobkach. Do zalet charakteryzujących ofertę, np. SEAT, można zaliczyć również:

  • ograniczenie formalności do minimum (przygotowanie umowy wstępnej, analiza wniosku, przygotowanie umowy i udzielenie leasingu),
  • korzystniejsze warunki (wysokość ubezpieczenia, zgody na cesję, użytkowanie pojazdu za granicą)
  • zniżki u partnerów firmy leasingowej (przeglądy rejestracyjne, usługi serwisowe, hotel dla opon),
  • leasing konsumencki nie jest zgłaszany w historii kredytowej.

Doradcy z dealer SEAT podkreślają, że leasing konsumencki pozwala na dużą elastyczność w wyborze samochodu. Za jego pomocą można sfinansować użytkowanie różnego rodzaju pojazdów – aut nowych i używanych czy dowolnych modeli dostępnych w ofercie dealera.