Jak dbać i serwisować hamulce w aucie?

Bezpieczeństwo porady Samochody

Na bezpieczeństwo na drodze duży wpływ ma stan, w jakim jest układ hamulcowy. Wielu kierowców zapomina o nim i nawet nie wie, że hamulce powoli się zużywają. Regularne serwisowanie hamulców w aucie z pewnością pozwoli Ci zachować je w dobrym stanie, a co za tym idzie – uniknąć zagrożenia na drodze.

Przeglądy w ASO Seat

Szczegółowy przegląd hamulców powinnyśmy robić średnio co 15 tysięcy kilometrów. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić ich również przed zimą oraz na wiosnę, np. podczas wymiany opon. Przegląd systemu hamulcowego obejmuje przede wszystkim: sprawdzenie stanku kloców, tarcz, szczęk oraz płynu hamulcowego. Najlepiej zdać się na certyfikowanych specjalistów, dlatego my polecamy udać się do ASO Seat.

Autoryzowany serwis Seat – sprawdź w nim stan płynu hamulcowego

Płyn hamulcowy jest odpowiedzialny za przenoszenie siły z pedału hamulca na klocki hamulcowe. Ma to szczególne znaczenie, gdyż wpływa na sprawność układu hamulcowego, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo kierowcy. Jest higroskopijny, jednak po pewnym czasie traci tę właściwość, a więc nie pochłania wilgoci tak, jak powinien. Autoryzowany serwis Seat sprawdzi, w jakim stanie jest Twój płyn hamulcowy i dokona stosownej wymiany. Najczęściej wymienia się go średnio co 2 lata.

Przegląd klocków w ASO Seat

Klocki hamulcowe należy wymieniać, gdy grubość ich okładziny jest mniejsza niż 3mm. Nie warto na nich oszczędzać, gdyż klocki tańszych producentów posiadają twarde okładziny, które doprowadzają do szybszego zużycia tarcz hamulcowych. Korzystając z usług ASO Seat możesz być pewien, że Twoje klocki i szczęki hamulcowe, zostaną prawidłowo wymienione, czyli na obu kołach po tej samej osi. Niesymetryczna wymiana prowadzi do nierównomiernego zużycia tych elementów i dalszych problemów.

Regularne sprawdzanie układu hamulcowego to nie tylko najlepsze, co możesz zrobić dla swojego samochodu, ale też dla Twojego bezpieczeństwa na drodze. Zrób to w ASO Seat, by mieć pewność, że wszystko zostało zrobione tak, jak należy.