Bezprzewodowe ładowanie telefonu – jak to działa

Akcesoria porady Samochody

Chyba nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez telefonu komórkowego. To codzienny towarzysz każdego dnia i podczas każdej podróży. Szczególnie, gdy korzystamy z nawigacji w telefonie.

Aby żadna sytuacja nas nie zaskoczyła – a szczególnie nie rozładowana bateria – warto wybrać auto z rodziny Seat, który oferuje ładowarkę indukcyjną, którą szybko i wygodnie naładujesz baterię swojej komórki.

Ładowarka bezprzewodowa – na czym polega?

Twoją największą zmorą jest brak powerbanka, gdy tego potrzebujesz albo nieustanne zapominanie o tym, aby brać ze sobą kabel do ładowania telefonu? Bezprzewodowa ładowarka stanie się Twoim wiernym kompanem, dzięki którym będziesz w stanie w krótkim czasie naładować swoją komórkę. Ładowanie indukcyjne to niezwykle nowoczesna metoda, jaka jest umożliwiona w wielu samochodach marki Seat. Polega na wykorzystaniu pola elektromagnetycznego do tego, aby skutecznie przesłać energię między telefonem a pojazdem za pomocą przeznaczonej do tego stacji. Dzięki temu proces ładowania jest niezwykle prosty i nie wymaga od Ciebie użycia ładowarki. Wystarczy, że odłożysz komórkę do specjalnego schowka, a proces ładowania rozpocznie się samodzielnie.

Dlaczego warto postawić na ładowanie indukcyjne?

Komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy jest bardzo ważne zarówno dla kierowcy, jak i pozostałych pasażerów. Niekiedy tradycyjne ładowanie telefonu staje się mało wygodne i przeszkadza w prowadzeniu auta. Aby temu zaradzić, producenci samochodów stworzyli ładowarki indukcyjne. Dzięki nim można bez problemu naładować komórkę, nie odrywając rąk i nie dekoncentrując się na podróży. Oznacza to także koniec bałaganu, nerwów oraz plątaniny kabli.

W jakich modelach Seat można bezprzewodowo ładować telefon?

Tak praktyczny i nowoczesny system można spotkać w wielu autach marki Seat. Przede wszystkim w modelu Seat Arona, Seat Ibiza oraz Seat Ateca. Umieść swój telefon w przeznaczonym do tego schowku i nie pozwól, aby pusta bateria popsuła Ci przyjemność prowadzenia samochodu. Od teraz zawsze będziesz w kontakcie i nieustannie będziesz mieć możliwość korzystania z multimediów oraz aplikacji.