Nowy Seat Ibiza – piękny i zwinny

Modele Seata

Nie sposób obok niej przejść obojętnie. Jest piękna, ale za sprawą dynamicznych silników może być też drapieżna. Taka jest nowa miejska „Hiszpanka” Seata. Choć od wprowadzenia na rynek pierwszej generacji Seata Ibiza upłynęło już trzydzieści pięć lat, to nie może być mowy o tym by miejski Seat wchodził w wiek średni.

Seat Ibiza coraz piękniejszy

Każda kolejna generacja hiszpańskiego bestsellera jest piękniejsza od poprzedniej i ma w sobie więcej charakteru. Nie inaczej jest z najnowszym wydaniem. Nowy Seat Ibiza zwraca uwagę ostrymi liniami, jakie na karoserii wyczarowali designerzy. Zapewne chcieli by dzięki nim auto wyglądało na dynamiczne. Jeśli tak, cel udało się osiągnąć z nawiązką.

Seat Ibiza wygląda jakby cały czas przygotowywał się do sprintu! Czy jednak sportowe aspiracje w końcu miejskiego autka nie wpłynęły nadto na komfort podróży? Czy przez opadającą linię dachu, wnętrze nie jest zbyt ciasne? Nic podobnego.

Nowy Seat Ibiza kontra Nowy Seat Leon

Często można spotkać się z opinią, że Seat wypuszczając nową Ibizę zrobił konkurencję dla swojego kompaktowego nowego Seata Leona. Bo choć Seat Ibiza z zewnątrz jest wyraźnie mniejszy od Seata Leona, to jednak porównując wnętrza obydwu modeli różnice nie są już tak bardzo wyraźne a z pewnością w przypadku miejskiego Seata Ibiza nie możemy mówić o ciasnocie.

Pamiętajmy jednak, że niewielkie wymiary to również niższa masa pojazdu. Dzięki temu trzycylindrowe silniki o pojemności zaledwie jednego litra świetnie sobie radzą z Seatem Ibiza, zapewniając mu wystarczająco dobrą dynamikę.

1… 2… 3… Seat Ibiza na start!

Wystarczy wspomnieć, że wyjątkowo ekonomiczny motor modelu TSI FR pozwala Seatowi Ibizie rozpędzić się do setki już w nieco ponad dziewięć sekund. Nowy Seat Ibiza to naprawdę kusząca i warta rozważenia propozycja w ciasnym i pełnym konkurencji segmencie B. Przy okazji wizyty w salonie Seata warto też przyjrzeć się bliżej nowemu Seatowi Leonowi.

Niezależnie, na który model się zdecydujemy wybór będzie dobry. Nowy Seat Ibiza oraz nowy Seat Leon to zwinne i atrakcyjne auta na lata. Warto im zaufać.