Bezpieczny transport niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo

Kiedy mówimy o bezpiecznym transporcie niemowlaka samochodem, zazwyczaj myślimy w pierwszej kolejności, a niekiedy tylko i wyłącznie, o foteliku. Musimy jednak mieć na uwadze to, że bezpieczny fotelik to nie wszystko. Uwagę należy zwrócić również na auto, którym przewozi się malucha.

Seat – idealne auto do transportu niemowlaka

Niejednokrotnie udowodniono, że samochody marki Seat idealnie nadają się do transportu niemowlaków i starszych dzieci, gdyż są bezpieczne. Szczególnie te nowsze modele posiadają szereg funkcji, które stwarzają bezpieczne wnętrze i w ogóle całkiem bezpieczne auto. Co takiego sprawia, że opinia na temat bezpieczeństwa niemowlaków w samochodach marki Seat są takie pozytywne? Warto wspomnieć w kilku słowach.

Możliwość wyłączenia poduszki

Wielu rodziców chcąc mieć malucha na oku nawet podczas jazdy samochodem, postanawia umocować fotelik na przednim fotelu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo małego człowieka, Seat zastosował funkcję umożliwiającą wyłączenie poduszki powietrznej. Jest to bardzo ważne, ponieważ w samochodach, w których nie ma możliwości wyłączenia poduszki, nie wolno przewozić dzieci. Na szczęście Seat o to zadbał.

Bezpieczne mocowanie fotelika

Seat w swoich autach oferuje klientom specjalistyczne mocowanie fotelika ISOfix, które umożliwia sprawne i przede wszystkim bezpieczne mocowanie tego siedziska na kanapie. Funkcja jest całkiem przydatna i nie ma co ukrywać, skuteczna. Ma ogromne znaczenie szczególnie zarówno w przypadku niemowlaków, jak też i starszych dzieci.

Ponadto przymierzając się do transportu niemowlaka, trzeba zwrócić uwagę na ogólny stan techniczny samochodu. Nie pomoże tu najlepszy fotelik, ani też sposób zabezpieczenia, czy nowoczesna funkcja także mająca na to wpływ, gdy auto będzie niesprawne pod kątem technicznym. Dlatego chcąc wyruszyć w podróż z małym dzieckiem i właściwie niezależnie od tego, czy ma ono kilka miesięcy czy kilka lat, a także od liczby zaplanowanych do pokonania kilometrów, trzeba uważnie sprawdzić auto. Przeglądu technicznego można dokonać chociażby w serwisie Seata.