Czyste szyby w aucie – ty też możesz je mieć!

Pielęgnacja auta

Choć wydaje się to oczywiste, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że czyste szyby to warunek konieczny nie tylko komfortowej, ale przede wszystkim – bezpiecznej jazdy.

Tymczasem różnego rodzaju zacieki, pył, a także skroplona bądź zamarznięta para wodna mogą w bardzo wyraźny sposób ograniczyć pole widzenia. A kiedy obraz staje się zamazany i nieostry, rośnie ryzyko, że przeoczymy coś ważnego, np. pojawienie się przed maską pieszego albo rowerzysty. A stąd już tylko krok do tragedii…

Czyste szyby – jak to zrobić?

Ale jak zachować czystość szyb? Po pierwsze, ważne jest to, by samochód był regularnie myty, łącznie z szybami. Druga kluczowa kwestia to sprawne wycieraczki, których pióra dokładnie przylegają do czyszczonej powierzchni. Do doraźnego mycia i przecierania szyb powinniśmy używać przeznaczonych do tego preparatów – odtłuszczających środków czystości oraz ściereczek, które nie pozostawiają „kłaczków”. Warto również zadbać o to, by przednia szyba była czysta i sucha od środka – a zatem nie przewozić w kabinie zbyt wielu rzeczy, które zbierają (a później oddają) wilgoć, prowadząc do pojawiania się na szybie trudnej do usunięcia warstewki lodu.

Autoryzowany salon SEAT – sposób na czyste szyby

Zdarza się i tak, że problem zawilgoconych od wewnątrz szyb jest bardzo trudny do opanowania, a wszelkie domowe sposoby zawodzą. Jeśli więc nie radzimy sobie z utrzymaniem szyb w czystości bądź też chcielibyśmy zacząć o nie dbać w profesjonalny sposób, warto odwiedzić autoryzowany salon SEAT. Autoryzowany dealer SEAT to miejsce, w którym można liczyć na skuteczne, fachowe porady, a także na usprawnienie klimatyzacji oraz dopasowanie i założenie odpowiednich, oryginalnych wycieraczek SEAT do naszego modelu auta.

Autoryzowany dealer SEAT – odpowiedź na wszystkie pytania

Warto przy tym pamiętać, że autoryzowany dealer SEAT to miejsce, w którym wizytę serwisową możemy zamówić przez Internet, poprzez system SEAT Online Service Booking, a także przez telefon, podczas rozmowy z jednym z wykwalifikowanych pracowników, jakich autoryzowany salon SEAT zatrudnia. Do wyboru mamy tam również szeroki wybór akcesoriów i części samochodowych, rozmaite promocje serwisowe, a także ciekawe pakiety, jak sprawdzenie klimatyzacji czy też auta przed podróżą.