Dlaczego warto wybierać ASO- Seat

Naprawa aut

Seat to jedna z popularnych w Polsce marek samochodowych. Do naszego kraju zawitała na dobre po zmianie ustrojowej i do dziś cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Początki firmy sięgają jednak dalej wstecz, aż do połowy ubiegłego stulecia.

Pierwszy model, pierwsze naprawy i autoryzowany serwis Seat

Sociedad Española de Automóviles de Turismo powstało w roku 1950 w Hiszpanii. Pierwsze auto (z fabryki umieszczonej w Barcelonie) zjeżdża z linii produkcyjnej w 1953 roku. Jest to elegancki, czarny Seat 1400. Fabryka na początku liczy sobie niespełna tysiąc pracowników i wytwarza kilka aut dziennie. Już po paru latach, z fabryki wyjeżdża kilkadziesiąt samochodów każdego dnia, ale prawdziwy przełom przychodzi wraz z produkcją popularnego Seata 600. Dekadę później marka eksportuje już samochody za granicę i wypuszcza swój milionowy egzemplarz. W tamtym okresie większość aut w Hiszpanii to Seaty, dlatego też procedury naprawcze są uniwersalne. Nie ma potrzeby na istnienie serwisów ASO. Seat stając się marką międzynarodową, ostatecznie będącą także częścią koncernu Volkswagen, dociera do większości państw europejskich i nie tylko. W końcu wraz z zapotrzebowaniem na wiedzę na temat konstrukcji tych aut oraz powstawaniem autoryzowanych salonów sprzedaży, powstają także serwisy ASO.

Seat- serwis ASO

Serwisy posiadające autoryzację mają większe zaufanie wśród klientów. Zwłaszcza osoby, które nabyły nowe auta, chętniej korzystają z ich usług. W serwisie ASO nie ma także obaw o to, że mechanicy nie dadzą gwarancji udanej naprawy. W przypadku jakichkolwiek komplikacji, istnieje jednak pewność, że gwarancja na samochód nie przepadła. Nie zawsze możemy liczyć na takie zabezpieczenie, korzystając z usług serwisów poza siecią ASO. Seat jest jedną z marek, której autoryzowane warsztaty znaleźć można dziś w każdym większym mieście.

Korzyści płynące z korzystania z ASO- Seat

Autoryzowany serwis Seat to także szereg innych korzyści dla właściciela auta. Pierwsza sprawa, to dostęp do technologii dedykowanych danemu modelowi samochodu. Dopasowane narzędzia pozwalają na szybką i bezpieczną likwidację usterek. Kolejna korzyść, to kontakt z producentem w razie trudniejszych usterek oraz szybkie terminy realizacji.