Mosty w Stańczykach – idealne miejsce na wycieczkę nowym Seatem

Zabytki

Mazury to miejsce, w którym nie można się nudzić. Ogromna ilość pięknych jezior, które otoczone są zielonymi lasami, aż zachęcają do aktywnego wypoczynku. Dla bardziej leniwych polecane są piaszczyste plaże oraz żaglówki, których pełno jest w krajobrazie Krainy Tysiąca Jezior. Mazurskie ziemie pełne są również akcentów historycznych, na których zwiedzanie warto poświęcić trochę czasu. Zanim jednak zdecydujemy się je oglądać, warto zajrzeć do salonu Seata.

Na mosty w Stańczykach przez salon Seata

Mosty w Stańczykach to jedne z najwyższych mostów w Polsce, które znajdują się na Mazurach. Imponują one swoją wielkością i stanowią pomniki techniki budowlanej. Zostały zaprojektowane one nad rzeką Błędzianką, której dolina w tej malowniczej miejscowości dochodzi miejscami do głębokości 65 m. Przed laty Mosty Północy, nazywane były również Mostami Puszczy Rominckiej. Stanowiły wówczas odcinek trasy kolejowej między Gołdapią i Żytkiejmy, zapewniając wówczas wyjątkowy taras widokowy dla turystą.

Swoją formą mogą przypominać budowane znane ze starożytnego Rzymu. Między innymi dlatego, często określane są mianem Akweduktów Puszczy Rominckiej. Swój wygląd zawdzięczają temu, że zostały zaprojektowane przez włoskich architektów. Obecnie mosty stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Mazur. Stanowią doskonałe miejsce do sesji fotograficznych. Swoje zdjęcia robili tutaj już zakochani, salon Seata, a także cały grupy turystów.

Po pierwsze salon Seat, po drugie Mazury!

Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości odwiedzić Mazury, to koniecznie zajrzyj do  salonu Seata. Hiszpańska marka posiada w swojej ofercie nowe auta takich modeli jak Leon, Ateca, czy też Arona. Każde z nich doskonale sprawdzi się w czasie podróży do Krainy Tysiąca Jezior. Kierowców i pasażerów zachwyci wygoda, którą oferują, a także moc, którą posiada silnik. Takie połączenie gwarantuje satysfakcję z jazdy, a także bezpieczeństwo na trasie na Mazury.