Podróżujesz z dużym bagażem? Zachowaj ostrożność!

Wyposażenie aut

Planujesz rodzinny wypad na wakacje? Jedziesz wraz z przyjaciółmi na Sylwestra do górskiego domku? A może marzy Ci się zimowe szaleństwo na nartach? Mało kto wybiera się na taki grupowy wyjazd bez samochodu; zwykle im więcej osób podróżuje, tym większy bagaż całej grupy.

Ponadto przemieszczanie w kilka osób będzie trudniejsze – nie ma się co zatem dziwić, że na większe wyjazdy wszyscy chętniej wybieramy samochód. O czym należy pamiętać, zanim załadujesz swój wóz niemal po sufit?

Obciążony samochód zachowuje się nieco inaczej

Zdrowy rozsądek podpowiada, że im cięższy samochód, tym wolniej będzie się poruszał; w praktyce nie jest to jednak takie proste. Jeśli czteroosobowa rodzina zapakuje cały swój bagaż na dwutygodniowy wyjazd, auto będzie nie tylko cięższe, ale również zyska większą bezwładność. W dodatku w porównaniu z samochodem bez obciążenia droga hamowania może być nawet o 10 metrów dłuższa. Nie należy przekraczać określonej przez producenta masy auta wraz z pasażerami i ładunkiem.

Nie tylko waga ma znaczenie

Nie tylko to, jak ciężki bagaż przewozisz ze sobą będzie miało znaczenie. Coraz częściej korzystamy z opcji bagażników znajdujących się na dachu. To wygodny system, dzięki któremu przewieziesz nie tylko walizki, ale również sprzęt sportowy. Wyjazd na urlop z rowerami to świetna propozycja dla całej rodziny. Aby bezpiecznie przewieźć rowery, pamiętaj o odpowiednim przymocowaniu ich do bagażnika. Zwróć uwagę także na to, że rowery będą zwiększały opór powietrza podczas jazdy.

Kupujesz nowy samochód? Wypytaj o ważne szczegóły

Jeśli chcesz najlepiej poznać swój nowy samochód, odwiedź autoryzowany salon. Seat udziela wszystkich informacji odnośnie masy pojazdu, ładowności czy innych parametrów. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie samochodu, sprawdź, czy będzie odpowiadał wszystkim Twoim oczekiwaniom. Salon Seata to idealne miejsce, by wypróbować poszczególne modele i wybrać ładowny, a jednocześnie bezpieczny samochód dla całej rodziny.