Jak salon Seata może pomóc nam przygotować pojazd do zimy?

ASO Seat

Posiadanie samochodu to wiele udogodnień, jednak należy zarazem należy liczyć się z kilkoma utrudnieniami. Zwłaszcza zimą warunki nie sprzyjają komfortowej jeździe autem. Śliska nawierzchnia, opady atmosferyczne i szybko zapadający zmrok, to tylko kilka niekorzystnych czynników, z którymi borykać się może kierowca. Na szczęście Seat salon może udzielić nam niezbędnego wsparcia. W jaki sposób przygotować samochód do zimowych warunków?

Salon Seata zajmie się sprawnością akumulatora

Seat salon zmaga się głównie ze zleceniami obejmującymi problemy z odpaleniem pojazdu. Przyczyną może być wadliwie działające instalacja elektryczna. Należy zadbać o odpowiedni stan akumulatora. Salon Seata jeszcze przed zimą zaleca sprawdzić napięcie oraz poziom elektrolitu. Dla własnego spokoju można zmierzyć efektywność ładowania akumulatora na włączonym silniku, aby wyeliminować problemy z alternatorem. Można liczyć na Seat salon w chwili, gdy konieczne będzie oczyszczenie klemy ze śniedzi i zabezpieczenie ich smarem grafitowym.

Seat salon zaleca sprawdzenie poziomu płynów

Przygotowanie samochodu przez salon Seata może objąć także kontrolę wszystkich płynów eksploatacyjnych. Najistotniejszy jest poziom oraz stanu oleju silnikowego. Przy niskich temperaturach substancja ta gęstnieje, co sprawia, że gorzej jest rozprowadzana po elementach jednostki napędowej. Olej warto wymienić wraz z filtrami przed nadejściem największych mrozów. Salon Seata z pewnością zajmie się tym skutecznie i sprawnie. Warto pamiętać o płynie w chłodnicy, który nie może zamarznąć!

 

Woskowanie, wymiana wycieraczek i żarówek – salon Seata zadba o dobrą widoczność

Należy zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy zimą, stąd warto upewnić się, jaki jest aktualny stan piórek od wycieraczek, a także trzeba ocenić, czy żarówki świateł nie będą wymagały wkrótce wymiany. Salon Seata zwraca też uwagę na odpowiednie zabezpieczenie karoserii. Należy użyć środków do woskowania lakieru w celu ochrony przed wilgocią i solą drogową.