Jak kierowcy mogą się zabezpieczyć zimą?

Seat

Zima to jedna z najniebezpieczniejszych pór roku dla kierowców. To właśnie w tym okresie z reguły jest najwięcej wypadków – śliska jezdnia jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrażających zdrowiu i życiu wypadków. Co zrobić, żeby uchronić się przed nimi, a także innymi skutkami chłodnej pory roku? Hiszpańska marka Seat ma kilka propozycji dla kierowców tych aut.

Łańcuchy śniegowe dla samochodów marki Seat

Często zdarza Ci się jeździć po śniegu, bardzo śliskich nawierzchniach lub planujesz wycieczkę w góry? W takim razie nie powinieneś się ruszać bez łańcuchów śniegowych! Seat przygotował dedykowane akcesoria tego typu dla większości swoich modeli. Dzięki nim, będziesz mieć pewność, że nie stracisz kontroli nad samochodem, nawet w przypadku najbardziej zdradliwych powierzchni. Zaopatrując się w łańcuchy dbasz nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo swoich bliskich. 

Skrobaczki do lodu

Nie tylko śliska nawierzchnia jest powodem wypadków, to także wina kiepskiej widoczności. Seat przygotował dla kierowców profesjonalne skrobaczki do lodu, które poradzą sobie nawet z tym najbardziej  Podczas zimy ważne, by skrobać całą przednią i tylną szybę, a także te boczne. Robienie sobie „okienka” na przedniej szybie często bywa powodem wypadków, gdyż znacząco ogranicza pole widzenia kierowcy. Czasem warto wstać chwilę wcześniej, niż później w pośpiechu oskrobać tylko kawałek szyby. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – Seat doskonale o tym wie

Hiszpańska marka Seat wie, co jest dla niej najważniejsze – bezpieczeństwo kierowców. To właśnie dlatego samochody wychodzące z jej linii produkcyjnych, wyposażone są w najnowocześniejsze technologie, które zwiększają bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Zimą szczególnie dba o swoich kierowców, dlatego w ofercie akcesoriów marki Seat, znajdziecie dużo dodatków, które nie tylko wspomogą Was na drodze, ale także pozwolą zadbać o samochód zimą.