Silnik z turbiną – jazda na podwójnym doładowaniu

Seat

Producenci samochodów oferują coraz to więcej funkcji i dodatków, które mają na celu poprawę osiągów danego modelu, zwiększyć przyjemność z jazdy oraz usprawnić działanie samochodu w niesprzyjających warunkach. Działania konstruktorów skupiają się w dużej mierze na sercu każdego wozu, czyli na silniku. Dzisiaj weźmiemy pod lupę motory z turbiną. Dlaczego warto mieć właśnie tego typu wóz w swoim garażu? Jakie modele z turbiną ma w swojej ofercie jeden z czołowych producentów – marka SEAT? Sprawdź!

Auto, które wgniata w fotel

Turbina, czyli niewielka część, która razem ze sprężarką tworzy turbosprężarkę, jest komponentem mającym za zadanie wtłoczyć większą ilość powietrza do komory spalania silnika. W efekcie, kiedy powietrze zmiesza się z paliwem, auto zyskuje dodatkową moc. Dzięki turbinom możliwe jest tworzenie maksymalnie wydajnych, mocnych samochodów, bez konieczności ich nadmiernego rozbudowywania.

Każdy kierowca lubiący dynamiczną jazdę doceni samochód z turbodoładowaniem. To właśnie dzięki niemu samochód jest zrywny, ma doskonałe przyspieszenie i świetnie radzi sobie na trudniejszych odcinkach (na przykład stromych podjazdach). Ponadto, wzbogacenie silnika o turbinę pozwala na zmniejszenie jego objętości i uzyskanie lepszego spalania, na czym zyskuje nasz portfel oraz środowisko naturalne. 

SEAT – samochód dla wymagających

Turbosprężarki montowane są zarówno w samochodach napędzanych benzyną, jak i olejem. Z rozwiązania korzystają wszystkie koncerny. Jedną z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych ofert samochodów z turbosprężarkami może pochwalić się gigant motoryzacyjny – marka SEAT. Każdy fan motoryzacji znajdzie w portfolio koncernu zarówno niewielkie, zwrotne i oszczędne samochody z turbiną (na przykład SEAT Leon), jak i potężne, imponujące crossovery (SEAT Arona). Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych modeli bez problemu znajdziesz model skrojony na miarę Twoich potrzeb.