Jak przygotować auto na wiosnę?

Eksploatacja porady Samochody

Zima się kończy i możesz wreszcie cieszyć się wiosenną i cieplejszą pogodą. Pamiętaj, by odpowiednio przygotować samochód po okresie jesienno-zimowym. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Umyj pojazd

Odwiedź myjnię samochodową. Zadbaj zarówno o zewnętrzną część pojazdu, jak i o podwozie. Chociaż go nie widać, gromadzi się na nim sól drogowa. Dokładne czyszczenie zmniejsza ryzyko pojawienia się rdzy. Umyj też wnętrze pojazdu. Dywaniki mogą być pełne wody, śniegu i soli.

Sprawdź opony, wycieraczki akumulator

Sprawdź opony. Wymień je na całoroczne lub letnie. Zobacz, jak wygląda bieżnik. Warto też raz na jakiś czas wymienić wycieraczki. Poprawią widoczność i zmniejszą ryzyko wypadku. Zwróć również uwagę na akumulator. Samochód pracuje wyjątkowo ciężko zimą. Dlatego akumulator łatwiej się rozładowuje.

Zajrzyj pod maskę

Uzupełnij wszystkie płyny, szczególnie płyn do wycieraczek. Opróżnia się szybko zimą, gdy jest stale używany do usuwania brudu z przedniej szyby.

Natomiast olej silnikowy chroni silnik przed zużyciem. Pamiętaj, by regularnie uzupełniać płyn w swoim seacie. Wtedy silnik będzie działał prawidłowo. Ważną rolę odgrywa też płyn hamulcowy. Jeśli jest go za mało, zatrzymanie pojazdu zajmie więcej czasu i wysiłku. Sprawdź też pasy, węże i filtry powietrza. Jeśli są uszkodzone, należy je naprawić lub wymienić.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na seata Alhambra?

Nowy seat Alhambra jest niezwykle wszechstronny. Dzięki siedmiu regulowanym siedzeniom, nowa Alhambra pasuje do potrzeb całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na opcjonalne automatyczne drzwi przesuwne i imponującą przestrzeń bagażową. We wnętrzu znajdują się najwyższej jakości materiały i subtelne wykończenia.

Trwała i praktyczna tapicerka zapewnia wysoki komfort, bez względu na czas podróży. Relaksującą atmosferę w nowym seacie Alhambra podkreśla gładką stylistykę wnętrza. Samochód zachwyca też elektrycznym, panoramicznym dachem. Seat Alhambra wyposażony jest w wytrzymały silnik i najnowocześniejszą technologię. Asystent parkowania i technologia bezpieczeństwa zapewniają bezpieczną i wygodną jazdę.