Co ułatwia parkowanie?

porady Samochody Wyposażenie aut

Kamery cofania nie tylko pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, zmniejszając ryzyko stłuczek, ale również ratują życie, zapewniając kierowcom lepszą widoczność. Dzięki nim jazda staje się bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

Dlaczego warto mieć kamerę cofania?

Kamera cofania jest zamontowana z tyłu pojazdu, z ekranem podglądu zamontowanym na desce rozdzielczej. Pozwala kierowcy dokładnie zobaczyć, co znajduje się za nim. Nie musi się odwracać, by zobaczyć, jak wygląda sytuacja.

Kamery cofania poprawiają widoczność i kontrolę podczas jazdy seatem. Ocena między jednym i drugim samochodem jest ciągłym wyzwaniem, nawet dla kierowcy z wieloletnim doświadczeniem. Inwestując w kamerę cofania, zmniejszysz ryzyko drobnych kolizji. Dzięki temu składka na ubezpieczenie nie wzrośnie. Możesz nawet otrzymać zniżkę za bezszkodową jazdę. Instalując kamerę z tyłu seata, możesz bezpiecznie cofać. Wiesz, czy za autem nie stoją dzieci ani zwierzęta. Zyskujesz też więcej czasu na hamowanie, jeśli nagle wbiegną na podjazd.

Jakie są najważniejsze zalety czujników cofania?

Czujniki cofania są wygodną opcją. Dzięki nim nie musisz się stresować, parkując seata w ciasnych miejscach. Ułatwiają również manewrowanie podczas jazdy po mieście. Ostrzegają kierowcę o obiektach niewidocznych w lusterku.

Zwiększają bezpieczeństwo. Pomagają parkować nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach. Doskonale sprawdzają się też na ciemnym parkingu. Dostępne są zarówno ultradźwiękowe, jak i elektromagnetyczne czujniki parkowania.

Jakie udogodnienia oferuje Seat Alhambra?

Zapewnia wygodne miejsce dla kierowcy, szczególnie jeśli wybierzesz wersję SE. Kierowca może wtedy korzystać z regulacji wysokości siedziska.

W seacie system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala jest standardowo wyposażony w przyciski skrótów menu. Dodatkowo można zamówić nawigację satelitarną i kamerę cofania. Co ważne, rozmiary ekranu nie ulegają zmianie. Ogólnie rzecz biorąc, Seat Alhambra oferuje dobry system z przyzwoitymi czasami reakcji i przemyślanym układem menu. Opcjonalne wyposażenie obejmuje system nawigacji z kamerą wsteczną. To standard w modelach Xcellence.