Przydatne aplikacje dla kierowców

Poradniki

Tomasz jeździł SEATem odkąd pamiętał. Życie bez samochodu było dla niego taką samą abstrakcją, jak wyprawa na marsa, spędzenie samotnej nocy w Brazylijskiej dżungli, lub przerzucenie nielegalnego transportu SEATów do Kolumbii.

Pierwszy raz za kółkiem siedział w wieku lat 12, i choć ledwo sięgał do kierownicy, swój pierwszy przejazd miał zapamiętać do końca życia. Nie lubił opowiadać o tamtym dniu, zawsze miał wrażenie, że słowa, jakby ich nie dobierał, nie dawały możliwości oddania w pełni zapachu tapicerki, smaku wiatru na policzkach i błysku w oku ojca, gdy gratulował mu pierwszego w życiu udanego parkowania. Jedną rzeczą, co do której był pewien, że opowiada dobrze, były historie jego aplikacji samochodowych.

Aplikacje w SEAT

Aplikacje mogą być najlepszym przyjacielem kierowcy, a z najdłuższej i najbardziej nużącej drogi mogą uczynić wspaniałą przygodę. Seat ma możliwość korzystania zarówno z android auto, jak i z apple car, co stwarza niezwykle szerokie spektrum aplikacyjnych możliwości. Jedną z ciekawszych opcji jest aplikacja służąca jako dziennik kosztów/ tankowań samochodu. Dzięki zapisywaniu danych możemy ocenić czy samochód nie zaczął w ostatnim czasie palić zbyt dużo, a także np. gdzie tankując możemy oszczędzić na paliwie. Fuelio, bo o niej mowa może też wysyłać powiadomienia o nadchodzącym przeglądzie, czy wymianie części. Takie informacje mogą się przydać kierowcy, nie tylko w trakcie użytkowania samochodu, ale również przy ewentualnej sprzedaży.

Inne Aplikacje

Seat umożliwia też korzystanie z aplikacji Mapy Google, bez której wielu kierowców zupełnie nie wyobraża sobie codziennego życia. Instalując aplikację SkyCash, możemy uiścić opłatę parkingową bez wchodzenia w interakcję z parkomatem. Bardzo znaną w naszym kraju aplikacją jest Yanosik, program, który z wyprzedzeniem poinformuje nas o problemach na drodze, o korkach i wypadkach, oraz wskaże miejsca, w których znajdują się fotoradary. Podobne możliwości co Fuelio oferuje aplikacja Fuel Buddy, która oprócz optymalizacji budżetu umożliwia też skompletowanie danych dotyczących eksploatacji naszego SEATa.

Aplikacje dla kierowców, to coś, co każdy posiadacz samochodu powinien co najmniej rozważyć, dbając o bezpieczeństwo i sprawność swojego auta. Dzięki integracjom z android auto i apple car, SEATy doskonale wpisują się trend nowoczesnej motoryzacji.