Seat Leon – aktywne hamowanie

Bezpieczeństwo porady Samochody

Bezpieczeństwo na drodze jest kluczową sprawą. Dotyczy ono nie tylko tych osób, które kierują samochodem, ale praktycznie wszystkich ludzi. Wystarczy wyjść z domu, aby chociażby idąc chodnikiem lub przechodząc przez przejście – mieć do czynienia z ruchem drogowym oraz potencjalnym zagrożeniem związanym z niesprawnymi hamulcami lub zbyt wolną reakcją kierowcy.

Najnowsze tehnologie

Właśnie dlatego Seat m.in. w takich modelach, jak Seat Leon stawia na najnowsze technologie z zakresu hamowania, które umożliwiają uratowanie ludzkiego życia w takich przypadkach, przy których człowiek lub zwykłe hamulce nie poradziłyby sobie. Wynika to z faktu, że Seat w pełni rozumie, że odpowiedzialność za ludzkie życie stoi nie tylko po stronie ustawodawcy, nie tylko po stronie kierowcy, który w danym momencie kieruje samochodem, a nawet przechodnia. Leży również, a może przede wszystkim po stronie producenta samochodów, który stworzy solidny i niezawodny samochód, który będzie miał również solidny i niezawodne hamulce, które mogą zrobić różnicę.

Sprawne hamulce to za mało

Oprócz samych sprawnych hamulców, ważny jest również refleks kierowcy, warunki pogodowe na drodze, ale również to jakie te hamulce są. Hamulce Seat Leon pozwalają na aktywne wykrywanie obiektów poruszających się na drodze, a jeśli to konieczne – bezpiecznie hamujące tak, aby maksymalnie obniżyć ryzyko.

Bezpieczna jazda w XXI

Oczywiście, jeżeli kierowca, obojętnie jakiego samochodu, czy to Seat Leon, czy innego w ogóle nie będzie w ogóle brał pod uwagę innych uczestników ruchu, wtedy nawet najlepszy system hamujący i cała możliwa technologia nie pomogą. Z tego względu tak ważna jest świadomość pośród kierowców o tym, żeby faktycznie przestrzegać obowiązujących przepisów prawa. Praktyka kierowców na całym świecie wskazuje na fakt, że jazda zgodnie z przepisami, zestawiona ze zwyczajową dla wielu kierowców jazdą „odrobinę poza granicami przepisów” jest dużo mniej bezpieczna dla życia poszczególnych uczestników ruchu. Jednocześnie wcale nie przekłada się na znaczące obniżenie czasu potrzebnego na dotarcie do celu.