Fotel to tron kierowcy

Bezpieczeństwo

Fotel kierowcy to ważny element wnętrza samochodu. Dobrze dobrany zapewnia komfort jazdy i właściwą pozycję podczas podróży. Dobór fotela kierowcy nie jest sprawą prostą, bo wpływ na wygodę za kierownicą ma wiele czynników, m.in. sylwetka kierowcy, czy przeznaczenie samochodu. Choć modele foteli na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobne, każdy charakteryzuje się nieco innym kształtem skorupy i indywidualnymi wymiarami. Najważniejsze są dwa parametry – wysokość przelotek i szerokość siedziska.

Komfortowo lub sportowo

W salonach Seat oprócz standardowych foteli można zamontować i takie, które sprawią, że jazda będzie jeszcze bardziej komfortowa lu dopasowana do naszych upodobań. Fotele luksusowe – z wysokiej jakości materiałów, np. skóry, zapewniają wysoki komfort jazdy, przez co są bardzo dobrą opcją dla osób spędzających za kierownicą dużo czasu. Fotele „usportowione” to kompromis między sportową konstrukcją i bezpieczeństwem a wygodą siedzenia. Siedzi się w nich nieco niżej, niż w przypadku standardowych foteli, nieco lepiej trzymają też kierowcę na zakrętach. Z kolei fotele kubełkowe zapewniają najwyższe bezpieczeństwo, ale kosztem komfortu. Montowane w samochodach wyścigowych, idealnie trzymają kierowcę i pozwalają czuć auto plecami. Ale uwaga, raczej nie nadają się na dalekie trasy. Dla kierowcy pokonującego tysiąc kilometrów dużo lepszym rozwiązaniem będą fotele komfortowe. Taki, w jakie wyposażony jest chociażby rodzinny SUV Seat Tarraco.

 

Seat Tarraco wygoda w podróżach

Seat Tarraco może być wyposażony aż w siedem wygodnych, komfortowych siedzisk, bo występuje również w wersji siedmioosobowej. Trzeci rząd siedzeń dla dwóch osób jest składany. Jeśli siedzenia są złożone tworzą płaską podłogę bagażnika. Dla większej wygody podczas załadunku bagaży kufer wyposażono w oświetlenie jego dolnej strefy. Ten wszechstronny SUV, podobnie jak inne modele tego producenta, może mieć podgrzewane fotele przednie oraz tylne z regulacją odcinka lędźwiowego fotela kierowcy. Regulowana tylna kanapa