Deska rozdzielcza

Ubezpieczenie OC. Nie tylko brak szkód wpływa na cenę

Bezpieczeństwo Samochody

Jeśli jesteś kierowcą, nie ominie cię konieczność wykupienia polisy OC. To obowiązek, który musi spełnić każdy właściciel samochodu. Cena ubezpieczenia auta zależy od wielu czynników, nie tylko od ubezpieczyciela. W grę wchodzą aspekty związane z samym kierowcą, jak również z autem.

Wiek ma znaczenie. I kierowcy, i samochodu

Wpływ na cenę ubezpieczenia OC ma wiek kierowcy oraz jego doświadczenie za kierownicą. Użytkownicy aut, którzy prawo jazdy posiadają od niedawna, na pewno zapłacą więcej, tym bardziej jeśli są stosunkowo młodzi. Większe zaufanie firmy ubezpieczeniowe mają do doświadczonych kierowców. Oni uzyskają dużo lepszą ofertę OC. Podobnie rzecz się ma z wiekiem samochodu. Im starszy pojazd, tym niższa cena ubezpieczenia. Nowe auta na pewno będą pod tym względem bardziej kosztowne.

Jeździsz bez szkód? Zostaniesz doceniony

Niezwykle istotną kwestią jest brak szkód związanych z użytkowaniem samochodu. Jeśli w swojej historii mamy wiele lat bezszkodowej jazdy, to na pewno zapłacimy mniej za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zniżki w tej kwestii zaoferuje praktycznie każdy ubezpieczyciel. Firmy oferujące polisy OC oceniają też takie czynniki jak ten, czy kierowca posiada dzieci oraz czy z pojazdu korzystają inne osoby.

Uwaga na markę

Wydaje się, że nie ma to znaczenia, a jednak. Także marka samochodu wpływa na to, jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za wykupienie polisy OC. Są modele, które pod tym względem kosztują bardzo wiele. W przypadku innych oferta będzie bardziej przystępna. Warto więc zastanowić się na przykład nad kupnem Seata, który gwarantuje jakość, a przy okazji nie trzeba będzie wydawać majątku za ubezpieczenie. Oczywiście warto pamiętać, że na wysokość OC wpływa również pojemność silnika czy przebieg auta.

W salonie Seata dostaniesz propozycję ubezpieczenia

W przypadku wielu dealerów aut możliwość wykupienia polisy na korzystnych warunkach pojawia się w salonie podczas zakupu auta. Jednym z przykładów jest wspomniany Seat. Warto przemyśleć taki krok. Może się bowiem okazać niezwykle korzystnym ruchem.