Seat Minimó, czyli miejska mikro mobilność i rewolucyjne spojrzenie w przyszłość

Bezpieczeństwo Ekologia Nowy Seat

Intensywny rozwój cywilizacyjny i ciągle powiększające się obszary miast wymusiły stosowanie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony środowiska. Wielkie aglomeracje często borykają się z wizją wiszącego nad miastem smogu, dlatego na szeroką skalę wprowadzane są do życia programy proekologiczne.

Seat Minimó – strategia miejskiej mikro mobilności bez śladu węglowego

Marka Seat wprowadziła na rynek w pełni elektryczny pojazd łączący zalety motocykla i ekologicznego auta osobowego. Zwinność i łatwość parkowania motocykla oraz bezpieczeństwo i komfort auta osobowego to właśnie Seat Minimó, w pełni zelektryzowany mikrosamochód w portfolio marki, który pozwala na pokonanie nawet 100 km na jednym ładowaniu. Stworzenie tego mikrosamochodu pomoże w osiągnięciu nowego celu, który założył sobie producent, czyli zmniejszeniu powierzchni zajmowanej przez pojazdy na obszarach aglomeracji i wyeliminowaniu emisji szkodliwych związków węgla do atmosfery przy poruszaniu się po mieście.

Spory zasięg Seata Minimó osiągnięty dzięki wydajnym i wymienialnym bateriom, które można załadować w kilka minut, oraz niskie koszty eksploatacyjne sprawiają, że pojazd staje się idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców współczesnych miast. Budzi też coraz większe zainteresowanie władz do wprowadzania tych pojazdów w miejskie programy car-sharingu. Seat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom operatorów firm wypożyczających samochody na minuty, dając im Minimó – pojazd, który ma zrewolucjonizować miejską mikro mobilność. Zintegrowany system wymiany baterii sprawia, że Minimó nie jest uzależnione od punktów ładowania aut elektrycznych. Pozwala to na blisko 50% obniżenie kosztów eksploatacji mikrosamochodu.

 

Rewolucyjny Seat Minimó – kilka istotnych informacji

Seat Minimó ma długość 2,5 m i szerokość 1,24 m, dlatego z łatwością można go zaparkować nawet na najmniejszym parkingu, a zwinność pozwala na przemierzanie nawet najbardziej zatłoczonych ulic w godzinach komunikacyjnego szczytu. Dzięki wbudowanej technologii 5G Seat Minimó zapewnia użytkownikom bezproblemowy dostęp do sieci i pełną komunikację z otoczeniem. Dzięki Asystentowi Google dostępnemu w Android Auto (oprogramowanie, w które wyposażono ten mikrosamochód) użytkownicy mogą bez zdejmowania rąk z kierownicy prowadzić rozmowy, odpowiadać na wiadomości, korzystać z nawigacji i zarządzać multimediami. Prócz tego samochód rozpoznaje wiek kierowcy i pozwala na ograniczenie maksymalnej prędkości z 90km/h do 45km/h w przypadku stwierdzenia niepełnoletności prowadzącego

Seat liderem Grupy Volkswagen w projektowaniu rozwiązań dedykowanych mikro mobilności

Miejska mikro mobilność, czyli pokonywanie krótkich, maksymalnie 10-kilometrowych tras, stanowi około 60% wszystkich przejazdów. Misją Seata stało się tworzenie pojazdów ułatwiających bezproblemowe pokonywanie tych odległości w obrębie aglomeracji bez emisji zanieczyszczeń oraz przy ekonomicznej eksploatacji.