Autoryzowany salon seat poleca Wieliczkę!

Zabytki

Autoryzowany salon informuje, że Kopalnia Soli „Wieliczka” znajduje się 10 km od centrum Krakowa, dlatego wizyty w kopalni są w programie tych, którzy zostali w Krakowie, a goście Młyna Solnego (hotelu) wyruszają na zwiedzanie Krakowa, do czego zachęca dogodny transport publiczny. Warto dodać, że Kopalnia Soli „Wieliczka” prowadzi działalność terapeutyczną w podziemnych wyrobiskach górniczych, wykorzystując do leczenia unikalny mikroklimat: powietrze wolne od zanieczyszczeń i alergenów, bogate w mikroelementy, o stałej temperaturze, wysokiej wilgotności, wolne od szkodliwego promieniowania.

Autoryzowany salon zachęca do wybrania się do Wieliczki

To tutaj narodziła się innowacyjna metoda leczenia – subterraneoterapia – do tej pory aktywna rehabilitacja układu oddechowego odbywa się z wykorzystaniem leczniczych właściwości środowiska podziemnego. Jest stosowany przez pacjentów z astmą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, nawracającymi infekcjami górnych i dolnych dróg oddechowych oraz alergiami. Aktywni sportowcy przychodzą na relaks, po chorobie lub operacji. Często zdrowi ludzie chcący poprawić stan zdrowia, znaleźć równowagę psychofizyczną i zregenerować swoje ciało, szukają korzyści zdrowotnych z kopalni i odpoczywają głęboko w ziemi zaznacza autoryzowany salon.

Wieliczka – ciekawe aspekty

Perłą w koronie kopalni soli „Wieliczka” i przedmiotem dumy górników jest kaplica św. Kingi Tu, blask kryształowych żyrandoli pada na misternie rzeźbioną podłogę, płaskorzeźba rzeźb i misternie rzeźbione ołtarze rozkosz. Założony pod koniec XIX wieku znajduje się 101 metrów pod ziemią, ma ponad 54 m długości, 15-18 m szerokości, 12 m wysokości, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 375 m2. Podziemna świątynia była dekorowana od jej powstania do 1963 roku. Trzyczęściowy ołtarz jest bardzo interesujący. Środek zajmuje postać św. Kingi, która zastąpiła tu obraz olejny Ferdynanda Olesińskiego, ucznia Matejki – opowiada autoryzowany dealer seat.

Reasumując…

Wnętrze kaplicy zawdzięczamy rzeźbieniu Józefa Markowskiego. Na uwagę zasługuje „Ostatnia wieczerza” Antoniego Wyrodka, wzorowana na słynnym dziele Leonarda da Vinci. Msze święte w kaplicy św. Kingi odprawiane są w każdą niedzielę, a także odprawiane przy specjalnych okazjach, takich jak św. Kinga, św. Barbara lub Pasterz. W taki sposób widzi to, autoryzowany salon. Jest to idealne miejsce do zorganizowania koncertu mszy świętej, wesela, muzyki klasycznej i muzyki sakralnej dla grup do 400 osób. Kaplica św. Kingi i inne, nie mniej piękne miejsca, znajdują się na klasycznej trasie turystycznej, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Szyb Daniłowicza wchodzi do środka.

 

Sprawdź parking w Kraków Balice