Dziecko w samochodzie – jak uprzyjemnić jazdę sobie i dziecku?

Seat

Dziecko w samochodzie to bardzo często początek przygód, niekoniecznie dobrych. Im dłuższa trasa tym trudniej. Dzieci przechodzą bardzo różne etapy, czasem od samego początku uwielbiają jazdę, czasem jej wręcz nie znoszą. Każde dziecko jednak w pewnym momencie, zwłaszcza podczas długiej podróży zaczyna się nudzić i marudzić. Jak zatem można uprzyjemnić dziecko podróż i jak może nam w tym pomóc salon Seata?

 

Wyruszaj na wieczór

Jedną z niewątpliwie sprawdzonych metod jest podróżowanie wieczorem i w nocy. Dziecko będzie zmęczone i po prostu zaśnie. Jest to bardzo dobra opcja w czasie długich podróży np. na wakacje, czy do rodziny. Ma ona jednak swoje minusy, otóż sami możemy czuć się zmęczeni i nie być w stanie prowadzić samochodu przez całą noc. Ponadto jakiekolwiek zdarzenie po drodze, które wybudzi dziecko, może spowodować nie tylko, że do rana już nie zaśnie, ale także to, że będzie marudne i niewyspane kolejnego dnia. Dlatego jest to opcja do rozważenia, która najlepiej sprawdza się z niemowlęciem i troszkę starszym dzieckiem.

 

Zaplanuj przystanki

Jeśli podróż ma trwać 7 godzin, zaplanuj 4 przystanki. Niech to będą przystanki na zjedzenie czegoś ekstra albo na obejrzenie czegoś ciekawego. Być może w jednym z miasteczek, przez które będziecie przejeżdżać jest nietypowa wystawa, albo pomnik. Być może mijać będzie zamek albo piękny pałac. Dużo łatwiej spędzić w samochodzie dwie godziny niż siedem, a taki właśnie podział będzie super opcją.


Gadżety dla trochę starszego dziecka

Jeśli mamy już starsze dziecko, które nie chce z nami oglądać nietypowych rzeczy, warto zadbać o to aby miał co robić. Salon Seat ma w swej ofercie wiele gadżetów do samochodów, takich jak np. uchwyt na tablet. Dzięki niemu dziecko może włączyć sobie film czy bajkę, zawiesić tablet na siedzeniu przed nim i wygodnie oglądać, bez psucia wzroku.

 

Seat salon ma w swej ofercie szereg innych przydatnych gadżetów, które z pewnością pomogą w pokonywaniu długich podróży nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, którzy muszą się skupić na prowadzeniu.