Zestaw głośnomówiący w samochodzie – wygoda i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Seat

Wiele akcji policji sugeruje nam jak bardzo niebezpieczne jest klasyczne rozmawianie przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem. Aby odebrać lub wykonać telefon powinniśmy używać systemu głośnomówiącego, lub ewentualnie zestawu słuchawkowego. Z pewnością jednak połączenie telefonu z samochodem i odbieranie go przez głośniki będzie dużo wygodniejsze, a co najważniejsze bezpieczniejsze dla nas, naszych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego seat oferuje swoim klientom zestawy głośnomówiące w nowych modelach aut. 

Dlaczego system głośnomówiący jest wygodny i bezpieczny?

Połączenie odbieramy jednym przyciskiem, jak przy włączaniu radia samochodowego. Wówczas z głośników płynie głos naszego rozmówcy, a my głośno odpowiadamy i jest to zbierane przez mikrofon. Dzięki temu możemy nadal prowadzić auto używając obu rąk, a nasza głowa nie ma ograniczonego pola obroku, tzn nie jest blokowana przez rękę z telefonem przy uchu. Możemy więc  więcej zobaczyć i pewniej manewrować autem. Seat uznaje ten system za jeden z bardziej potrzebnych obecnie na rynku, niezależnie od marki i rodzaju auta, z uwagi na to, jak wielu kierowców otrzymuje mandaty za rozmowę przez telefon w czasie jazdy. 

Rozmowy prywatne i służbowe

Nie  jest określone jakie rozmowy możemy  odbierać w ten sposób. Jednak bardzo często nasza praca wiąże się z koniecznością dużego przemieszczania się po mieście i okolicach. Wówczas wszelkie telefony od klientów i w ogóle z pracy musimy odbierać w samochodzie. Jednak ciągłe zatrzymywanie się i prowadzenie spokojnej rozmowy nie wchodzi w grę, bo stale się gdzieś spieszymy. Musimy odebrać jadąc, dobrze więc zadbać aby odbyło się to w bezpieczny sposób. Marka seat przekonuje że wszystkie samochody flotowe i służbowe powinny być wyposażone w system głośnomówiący, gdyż osoby, które w związku z pracą muszą sporo jeździć, zwykle muszą również w drodze odbierać połączenia. A taki system sprawi, że będzie to dla nich zdecydowanie bezpieczniejsze.