Na czym polega ecodriving?

Komfort Seat

Ecodriving, czyli jak oszczędnie jeździć autem?

 

Ecodriving to umiejętność oszczędnej i ekologicznej jazdy samochodem seat. Prawidłowa jazda autem przy zachowaniu zasad ecodrivingu daje możliwość niższego zużycia paliwa nawet o 20%. Szybkie zużycie paliwa wzrasta w sytuacji gdy dochodzi do gwałtownego zatrzymywania pojazdu lub ruszania z miejsca. Nieumiejętne hamowanie również przyczynia się do większego zużycia paliwa. Idea ecodrivingu narodziła się w latach 90. ubiegłego wieku. Ecodriving ma dwa cele. Po pierwsze oszczędność – dodatkowe pieniądze możemy przeznaczyć na domowy budżet. Po drugie – ekologiczna jazda w trosce o naturę. Emitujemy mniej spalin do atmosfery i wytwarzamy tym samym mniej smogu, który szkodzi lokalnej społeczności.

Samochody seat i zasady ecodrivingu

 

Specjaliści od aut seat wymieniają dziesięć złotych zasad ecodrivingu. Po pierwsze kierowca powinien należycie posługiwać się hamulcami: gazu i hamulca. Jeżeli wiesz, że nie ma możliwości przyspieszenia swojej jazdy na trasie – zdejmij nogę z gazu. Unikaj gwałtownego hamowania, które przyczynia się do szybszego zużycia paliwa. Nie powinniśmy nadużywać sprzęgła, hamujmy silnikiem. Nie zapominaj o zmianie biegów przy prawidłowych obrotach silnika. Jeżeli wiesz, że nie potrzebujesz przewozić w bagażniku niepotrzebnych akcesoriów – zrezygnuj z nich! Nie obciążaj niepotrzebnie samochodu seat. Regularnie sprawdzaj stan techniczny auta. Włączaj klimatyzację, tylko kiedy istnieje taka potrzeba. Zachowaj bezpieczny odstęp między autami na drodze, to zwiększy twoje bezpieczeństwo i uchroni Cię przez niepotrzebną kolizją. 

Ecodriving to nie tylko oszczędność paliwa

 

Czy wiedziałeś, że ekojazda pozwala na oszczędność paliwa nawet od 5% do 25%? Tak! Ekonomiczna jazda to również troska o środowisko naturalne i przemyślane decyzje dotyczące wyboru samochodu, jego części i akcesoriów. Ekonomiczna jazda dopiero staje się modna na polskich drogach. Niestety wielu kierowcom zasady ecodrivingu są obce lub niemożliwe do zrealizowania na co dzień. Dlaczego? Bo ecodriving nie jest dynamiczny na drodze, a w dobie ciągłego pędu mało kto może sobie pozwolić na opieszałość na miejskich drogach.