Dowiedz się, jak rozwijały się pojazdy i sprawdź najnowsze osiągnięcia motoryzacji w salonie Seata

Historia Silniki

Historia motoryzacji jest pełna zwrotów i wymyślnych, nieraz bardzo osobliwych pomysłów. Wiele z nich powstawało w czasach, gdy nie rozwiązano jeszcze podstawowych problemów. Jednym z nich, była kwestia wydajnego napędu, który zastąpiłby siłę mięśni.

Nowe napędy w motoryzacji- od XV- wiecznego warsztatu, aż po salon Seata

W sprawie napędów mechanicznych w środkach transportu, do XV wieku działo się niewiele. W tym okresie człowiek zaczął marzyć o szybszym i wydajniejszym poruszaniu się, bez wykorzystania zwierząt. W roku 1472 Robert Valturio zaprojektował maszynę wojenną, której siłą napędową miał być wiatr. Niewiele wiadomo o próbach realizacji tego projektu, lecz śladami Roberta Valturio podążyli kolejni, zainspirowani wynalazcy. W nieco inny sposób postanowił posłużyć się wiatrem Simon Stevin. Jego żaglowóz osiągał prędkość ok. 30 km na godzinę i mieścił na pokładzie kilkanaście osób. Pierwszy egzemplarz wywracał się pod wpływem wiatru. Następne spełniały już swoje zadanie, lecz nadal nie były to maszyny przypominające choćby odrobinę te, które zobaczyć można dziś na ulicach lub odwiedzając salon Seata

Salon Seata- sprawdź najnowsze rozwiązania w samochodach osobowych

Dopiero XIX wiek przyniósł przełom w postaci silników parowych. W wyniku rozpoczęcia produkcji samochodów silnikowych Henry’ego Forda, dziś możemy odwiedzić na przykład salon Seata i wyjechać z niego pojazdem, który spełnia wszelkie oczekiwania współczesnego człowieka. Jeśli chcemy przekonać się o osiągnięciach współczesnej techniki transportu osobowego, wystarczy znaleźć dobry, samochodowy salon. Seat to jedna z marek, które oferują ostatnimi czasy mnóstwo nowości, zaskakując przy tym nawet swoich fanów.

Odwiedź dobry salon!

Seat to marka, którą warto wypróbować na własnej skórze. Wybierając salon Seata, zamiast przeglądanie opisów i zdjęć na stronach internetowych, zyskujemy wiele możliwości. Możemy przede wszystkim zasiąść za kierownicą i sprawdzić jak będziemy czuli się jako kierowcy nowego modelu, takiego jak np. rozchwytywany Seat Tarraco. W dobrych salonach Seata możliwe jest wykonanie jazdy próbnej, która rozwieje wiele wątpliwości. Doradcy pracujący w salonie Seata będą w stanie udzielić wielu ciekawych informacji i pomogą w doborze właściwego modelu.