Chcesz nowego Seat-a i zastanawiasz się jaki silnik wybrać?

Rodzinne auto Seat Leon Silniki

Wybór jednostki napędowej podczas zakupu nowego samochodu ma ogromne znaczenie. Jest to nie tylko jeden z istotniejszych elementów cenotwórczych, ma również wpływ na komfort i ekonomie późniejszej eksploatacji. Dokonanie właściwego wyboru może wydawać się trudne, w związku z czym zwracamy uwagę na podstawowe kryteria, które warto wziąć pod uwagę.

Ekologiczne i mocne ecoTSI

Nowoczesne silnik benzynowe ecoTSI są dostępne w kilku wariantach pojemności i mocy. W przypadku aut miejskich i typowych kompaktów z powodzeniem sprawdzi się najmocniejsza z litrówek, czyli 115 konny 1.0 ecoTSI. To silnik wystarczająco dynamiczny, by napędzać Ibizę lub Leona. W przypadku, gdy samochód będzie pełnił funkcję auta rodzinnego – mowa tu o Leonie i niektórych SUV-ach, warto rozważyć inwestycje w model wyposażony w jednostkę 1.5 ecoTSI o mocy 150 km. Dla kierowców, którzy cenią napęd na 4 koła i zapas mocy dostępny w każdych warunkach zdecydowanie najlepszym wyborem okaże się 190-konna jednostka 2.0 ecoTSI.

Kiedy wybrać diesla?

W przypadku zakupu pojazdu, z intencją pokonywania dużych dystansów, dobrym rozwiązaniem okaże się jednostka wysokoprężna. Popularne diesle są niezwykle oszczędne, a w najnowszej wersji także przyjazne środowisku. Seat Leon z silnikiem 1.6 TDI to nie tylko mistrz oszczędności, ale i zasięgu. Podobnie sprawy się mają w przypadku Tarraco I Alhambry wyposażonych w 2-litrowe diesle. To samochody dla podróżników, którzy nie zawsze podążają najczęściej uczęszczanym szlakiem. W takich okolicznościach większy zasięg to oczywista przewaga, która może zadecydować o tym, czy dotrzemy na czas do celu.

Jaki silnik do automatycznej skrzyni biegów?

Współczesne 7 biegowe skrzynie automatyczne DSG to po prostu świetne rozwiązanie dla każdego. Zmieniają biegi płynnie i w tempie nieosiągalnym dla zwykłego kierowcy. Dzięki tej technologii można zaoszczędzić sporo pracy w korku i zawsze jest się pewnym, że jedziemy na optymalnym przełożeniu. Seaty ze skrzyniami DSG są konfigurowane mocniejszymi jednostkami napędowymi. W przypadku diesli idealnym połączeniem z automatem tworzy 2-litrowe TDI. Decydując się na silnik benzynowy, warto wybrać mocniejszą wersję silnika ecoTSI dostępną dla danego modelu Seata.