Jak łatwo i szybko pozbyć się zabrudzeń po owadach z karoserii?

Eksploatacja porady Samochody

Każda pora roku stawia wyzwania kierowcom. Zimą muszą się zmagać z jazdą po lodzie i śniegu. Z drugiej strony latem trzeba jechać przez chmary owadów. Często zostawiają nieprzyjemne zabrudzenia na karoserii. Zobacz, w jaki sposób możesz sobie z nimi poradzić.

Gąbka z mikrofibry

Gąbki z mikrofibry są wystarczająco miękkie, aby uniknąć uszkodzenia samochodu i wystarczająco ścierne, by wyeliminować zabrudzenia. Są gęste, dlatego wchłaniają dużo wody i roztworu czyszczącego. Dzięki temu nie musisz ich często zanurzać w wodzie i zużywasz mniej produktu.

Szczerze mówiąc, czasami wystarczy użyć gąbki i trochę wody, by dokładnie wyczyścić seata. Alternatywnie możesz wykorzystać szmatki z mikrofibry lub stare, rozdarte, bawełniane koszulki. Unikaj jednak ręczników frotte, ponieważ mogą uszkodzić lakier.

Umyj seata ciepłą wodą i mydłem

Każdy ma w domu ciepłą wodę i mydło, dlatego nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na specjalne produkty. Możesz je zmieszać w butelce z rozpylaczem dla łatwiejszej aplikacji albo zwykłym wiadrze lub misce, cokolwiek masz pod ręką.

Następnie możesz delikatnie wyczyścić pozostałości po owadach starą bawełnianą szmatką lub gąbką. Zastosuj delikatny środek czyszczący. Musisz robić to ostrożnie, by nie uszkodzić lakieru seata i przezroczystej warstwy.

Windex

Jest doskonałym środkiem czyszczącym. Możesz nim myć zarówno karoserię, jak i wnętrze auta. Co ważne, nie zostawia tłustych pozostałości. Jeśli marzysz o czystym seacie, zwróć uwagę na ten środek. Możesz nim wyczyścić szyby, deskę rozdzielczą, tapicerkę i karoserię. Spryskaj nim plamy po owadach i poczekaj chwilę, zanim zetrzeć. Teraz Twój SEAT lśni!

Możesz go nawet wymieszać z płynem do mycia naczyń, a następnie delikatnie zetrzeć szmatką z mikrofibry. Warto jednak pamiętać, że sam Windex jest niezwykle skutecznym preparatem. Nie musisz go więc z niczym mieszać.

Oliwka dla niemowląt

Do czyszczenia seata możesz też wykorzystać oliwkę dla niemowląt. Pomoże w usunięciu brudu i owadów. Jednocześnie nie uszkodzi lakieru. Działa również dobrze jako warstwa ochronna. Należy jednak pamiętać, że większość olejów pozostawia nieestetyczne smugi na aucie. Dlatego musisz dokładnie go wyczyścić.