Długość jednak nie jest najważniejsza

Rekordy i osiągnięcia

Wśród licznych rekordów zapisanych w Księdze Rekordów Guinnessa mamy liczne wyniki dotyczące długości między innymi: najdłuższe paznokcie świata, najdłuższy łańcuch ludzi, czy najdłuższy skok samochodem. Nic dziwnego zatem, że znalazło się miejsce także na najdłuższy samochód świata. Oczywiście rekord pobili Amerykanie, lubujący się w tym co największe. Najdłuższym pojazdem osobowym jest ponad 30-metrowy pojazd o wdzięcznej nazwie “Amerykański sen”. To wielka limuzyna pracująca na dwóch silnikach Cadillaca V8. Nic dziwnego, że znalazło się w nim miejsce na basen. Jednak samochód ten nie jest dopuszczony do ruchu drogowego. A jak zatem sytuacja przedstawia się w tych pojazdach, które posiadają homologację, takich jak nowy seat Tarraco? 

Seat Tarraco względem rankingów

Oczywiście istnieją niezależne rankingi tego typu – fascynaci pojazdów mechanicznych z pewnością by sobie nie darowali ignorowania tak istotnej cechy samochodu. I te rankingi budzą zainteresowanie zarówno dealerów, jak i wszystkich producentów także takich modeli, jak Seat Tarraco.

Odrobina ciekawostek rozmiarowych

Nikogo nie zdziwi fakt, że jeśli mówimy tylko o samochodach osobowych posiadających homologację to znaczy dopuszczonych do używania na drogach, to pod względem wielkości dominują modele najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych. Tam fanów “olbrzymów” jest najwięcej.  Obecnie najdłuższym samochodem osobowym dostępnym w masowej produkcji jest Maybach 62, którego podwozie mierzy 6165 mm. Nie jest on jednak rekordzistą, ponieważ przebijał go Cadillac Series 75 z serii produkowanej w latach 1974-1976, którego nadwozie miało 6405 mm długości. Oczywiście do amerykańskich modeli należą także niepisane rekordy na najdłuższy SUV, cadillac, czy kombi, jednak ich długość nie osiąga już tego zarezerwowanego obecnie dla Maybach’a 62.

Nowy Seat Tarraco w rankingach

Jak w tych rankingach przedstawia się Seat Tarraco. Można to ująć w trzech słowach: wręcz bardzo dobrze. Długość, na jaką zdecydował się producent dla Seat Tarraco to 4735 mm. Co oznacza taki wymiar? Przede wszystkim wygodę użytkowników. I nie dotyczy to jedynie kierowców, bowiem wszyscy pasażerowie mogą liczyć na sporo miejsca w środku, co znacznie zwiększa komfort jazdy.

Seat Tarraco i jego zalety

Ale komfort to nie jedyna cecha, która sprawia, że nowy Seat Tarraco zasługuje na miano perełki wśród SUV’ów. Przede wszystkim jest to samochód, który mimo swoich gabarytów, prowadzi się niezwykle płynnie, a moment obrotowy zwiększa bezpieczeństwo nawet przy dynamicznej jeździe. Seat Tarraco to także przykład licznych udogodnień dla samego kierowcy, takich jak chociażby kontrola martwego punktu, elektroniczny, duży wyświetlacz i wygoda. Nic dziwnego, że nowy Seat Tarraco będzie gratką dla fanów tego typu pojazdów.