Akumulator

Autoryzowany Serwis SEAT

Seat Serwis

Serwis Seata był zawsze szczytem Maciejowych marzeń. W czasach, w których kierowcy diagnozowali w ASO Seat, bohater tej historii śnił o własnym serwisie. Autoryzowany lub nie, w marzeniach Maciej wyraźnie widział szary, ceglany budynek stojący w szczerym polu, przy drodze, gdzieś przy wyjeździe z którejś z podpoznańskich wsi.

Maciej kochał seaty z wzajemnością. Naprawiał i autoryzował tak wytrwale, że wkrótce zaczęli do niego przyjeżdżać kierowcy spoza gminy. Pierwsi byli Poznaniacy: początkowo niepewnie, pojedynczo, jakby nie do końca przekonani, czy im, mieszkańcom dużego miasta wypada serwisować samochody w Maciejowej Dziupli ASO. Mężczyzna miał jednak dar do rozwiewania wątpliwości. Klienci przychodzili do niego, szukając właściwej ścieżki, a on patrząc im głęboko w oczy sięgał wzrokiem do najgłębszych odmętów ich duszy i z zegarmistrzowską precyzją wyciągał stamtąd ich najskrytsze pragnienia, które następnie z szelmowskim uśmiechem autoryzował. Seaty kochały Macieja.

ASO

Akumulatory, gdyby tylko mogły, na zimę zapadałyby w sen zimowy. Autoryzowany Serwis Seat ułatwiał im przetrwanie w tych trudnych miesiącach, ale nie mógł zmienić ich natury. Maciejowe ASO dawało im ciepło, bezpieczne i sprzyjające towarzystwo oraz miłość, której potrzebowały, ale nawet ono nie było w stanie wpływać na ich nastroje. Akumulator zimą potrzebuje ASO Seat, ale też potrzebuje uznania i przede wszystkim potrzebuje być rozpoznawany, jako najważniejsza część samochodu.

Akumulatory w samochodach SEAT

Maksymalny cykl życia akumulatora to zazwyczaj około lat 5, a każda kolejna zima, dla zostawionego samemu sobie akumulatora może być tą ostatnią. Wraz z ochłodzeniem spada pojemność elektryczna akumulatora, tymczasem reszta samochodu potrzebuje określonej mocy, aby uruchomić silnik, jeśli więc tej mocy zabraknie, auto może nie ruszyć.

Kolejnym problemem jest bardzo często brak dłuższych tras w okresie zimowym, co uniemożliwia alternatorowi doładowanie akumulatora na takim poziomie, na jakim robi to latem, czy wiosną. Ze względu na powyższe, kluczową czynnością dla właścicieli SEATów, w okresie zimowym, powinno być podładowywanie akumulatora przez co najmniej 10 godzin. Podczas przeglądu technicznego w Autoryzowanym Serwisie Seata, warto też poprosić serwisanta o szczególne zwrócenie uwagi na akumulator – zwłaszcza na gęstość i poziom elektrolitu.