Czysty samochód i szczytny cel

Rekordy i osiągnięcia

Bicie rekordów Guinnessa budzi z jednej strony podziw, z drugiej czasem uśmiech pobłażliwości. Nic dziwnego, skoro mamy do czynienia z ustanawianiem najlepszych wyników na najdłuższe paznokcie, najdłuższe włosy w nosie, czy uszach, najwięcej zjedzonych hamburgerów (na co z przerażeniem patrzą nie tylko dietetycy), najwięcej założonych T-shirtów itp. itd. Nic dziwnego, że czasem przechodzą one też bez echa. Ale na kartach Księgi Rekordów Guinnessa zapisane są też i takie, które nie tylko budzą podziw, ale także szacunek, bo poza kolejnym świetnym wynikiem, wnoszą coś więcej – pomoc potrzebującym. Jeden z takich zapisał się w dziale motoryzacji, nic dziwnego więc, że takie przedsięwzięcia śledzi każdy autoryzowany salon Seat i autoryzowany dealer Seat. A mowa o rekordzie ilości samochodów umytych w ciągu jednego dnia, który nie był tylko dla pobicia kolejnego wyniku. Organizatorzy pomagali w ten sposób chorym. Zobacz, w jaki sposób.

Autoryzowany dealer Seat i jego podziw

Pomysł bicia tego rekordu budzi podziw wszystkich, nie tylko ludzi z branży takich jak autoryzowany salon Seat i autoryzowany dealer Seat. W czerwcu 2011 amerykańska firma specjalizująca się w naprawach powypadkowych i posiadająca sieć serwisów w Stanach Zjednoczonych zorganizowała bicie własnego rekordu ustanowionego dwa lata wcześniej. Za drobną opłatą (równowartość 27,00 złotych) przez 8 godzin myli samochody wszystkim, którzy zdecydowali się skorzystać z ich usług. W ten sposób pracownicy serwisów obsłużyli 4 918 samochodów. Pobili tym samym swój rekord o 800 pojazdów. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały dla chorych na mukowiscydozę. Szczytny cel jeszcze piękniejsze wykonanie.

Autoryzowany salon Seat i jego rekord

Również autoryzowany dealer Seat ma na koncie swój własny rekord zapisany w Księdze Guinnessa, któremu przyświecały piękne pobudki. Jest nim uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez stworzenie największej flagi narodowej. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisał się w ten sposób gliwicki autoryzowany dealer Seat i innych marek z grupy Volkswagen. Rekord jest symbolem miłości nie do samochodów, ale przede wszystkim do kraju.

Autoryzowany dealer Seat i jego rekordowa przyszłość

Wiele rekordów motoryzacyjnych jest jeszcze do pobicia. Można przypuszczać, że niejeden myśli już o tym, żeby na stałe zapisać się na kartach historii motoryzacyjnej. A stać na to nie tylko ich, ale także i te samochody, które pod wieloma aspektami biją inne na “głowę”.