“Tato, pożycz samochód” – czy pożyczać auto świeżo upieczonym kierowcom?

porady Samochody Seat Ateca

Młodzi kierowcy często aż garną się do tego, aby ćwiczyć nowo zdobyte umiejętności. Z tego powodu bardzo chętnie jeżdżą autem, jednak najczęściej nie mają takiej możliwości, żeby na starcie posiadać własne. Stąd pojawia się odwieczne pytanie „Tato, pożyczysz mi samochód?”, na które wielu rodziców nie wie, co odpowiedzieć.

Obustronna wyrozumiałość gwarancją sukcesu

Niewątpliwie jedną z kluczowych kwestii jest zaufanie. To normalne, że świeżo upieczeni kierowcy chcą prowadzić samochód, ponieważ w końcu mają taką możliwość. Pasjonaci motoryzacji z pewnością przez długi czas odliczali do dnia, gdy uzyskają prawo jazdy. Zarówno młodzi, jak i rodzice powinni być wobec siebie wyrozumiali. Ważne jest poczucie odpowiedzialności za pożyczane auto – warto zapytać swoje dziecko, po co je potrzebuje, gdzie będzie jechać i zwrócić uwagę, że musi o nie dbać. To pierwszy krok do sukcesu i uniknięcia niechcianych konfliktów.

Nowy SEAT Ateca jako gwarancja bezpieczeństwa

Zastanawiasz się nad tym, czy zakupić nowe auto w prezencie dla świeżo upieczonego kierowcy? Albo pragniesz wymienić własne, z którego będzie korzystało także Twoje dziecko? Zainwestuj w przyszłościowy samochód, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu. Doskonałym pomysłem jest SEAT Ateca, jaki uzyskał maksymalną ocenę w teście bezpieczeństwa. Jest to wyjątkowy model, ponieważ posiada nowoczesne dodatki – m.in. system awaryjnego hamowania Front Assist z możliwością rozpoznawania pieszych, kontrolę przyspieszenia, wykrywacz zmęczenia kierowcy, system monitorowania martwego pola czy ogranicznik prędkości. Dodatkowo jest wyposażony w aż siedem poduszek powietrznych!

SEAT Ateca do wspólnych przejażdżek na początek

Twoje dziecko zdało egzamin i otrzymało prawo jazdy? Warto rozpocząć przygodę z autem od wspólnych przejażdżek. SEAT Ateca jest niezwykle komfortowym samochodem, który stanowi świetny wybór na start. Wspieraj młodego kierowcę, nie krytykuj go i pozwól cieszyć się pokonanymi kilometrami w eleganckim, bezpiecznym aucie, jakim jest nowy SEAT Ateca.