Czy SUVy mało palą?

Eksploatacja

Coraz częściej decydujemy się na duże crossovery, nawet jeśli planujemy tylko jeździć nimi po drogach miejskich. Wynika to w dużej mierze z tego, że są to samochody naprawdę pojemne.

Pojedziemy nim zarówno na wakacje całą rodziną, jak i na wypad męski w góry. Są to samochody wytrzymałe, mogą mieć spore obciążenie, o co przy walizkach oraz osobach siedzących w samochodzie nietrudno. Powszechnie uważa się jednak, że SUVy dość dużo spalają, Czu to prawda?

Popularne SUVy

SUV to naprawdę popularne auto. Wystarczy popatrzeć na zestawienie sprzedaży w salonie Seata, by zobaczyć, że zarówno nowy Seat Arona, jak i nowy Seat Ateca, należą do jednych z popularniejszych samochodów kupowanych w ostatnim czasie przez bardzo wielu ludzi. Nic dziwnego, gdyż są one pojemne, mają spore przestronne bagażniki i są to typowo rodzinne auta. Jednak także przystosowane do jazdy po terenach wyboistych. Jak jednak wygląda sprawa ze zużyciem paliwa, czyli popularnym spalaniem na 100 km?

Seat Arona i Seat Ateca – spalanie

Choć większość uważa, że Seaty te mają sporo zalet i SUVy to bardzo dobre auta, nadal sporo osób sądzi, że crossovery palą bardzo dużo paliwa na 100 km. Jest to nieprawda, gdyż Seat Arona został przystosowany do jazdy typowo miejskiej. Producenci Seata zdają sobie sprawę, że w obecnych czasach SUVy nie służą już tylko do jazdy po terenach wymagających, czy do pokonywania długich, szybkich tras. SUVy coraz częściej zostały stworzone do jazdy po mieście, dlatego muszą spełniać wymóg – małe zużycie paliwa. Seat Arona pali zatem mniej więcej do 6,0 l w stylu miejskim oraz do 4, 7 l w trasie, są to wartości naprawdę atrakcyjne i sprawiające, że wiele osób decyduje się na ten model. Jest to oczywiście mniejszy z crossoverów. Nieco większy, Seat Ateca pali mniej więcej do 7,4 l paliwa, jest to także bardzo atrakcyjna wartość, która sprawia, że pragnący większego samochodu, decydują się właśnie na ten model Seata. Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta: https://www.seat.pl/.