Zadbana karoseria

Serwis

Kupując nowy samochód w salonie Seata, warto pamiętać o przywilejach, które się z tym łączą, usługi, które zapewnia autoryzowany serwis seat. Serwis kojarzy się z naprawami wszelkiej maści, a nie należy zapominać, że są w nim wykonywane również usługi konserwacyjne. Nie każdy pamięta o tej możliwości, a dlaczego tak jest – bo taka jest ludzka natura.

Co zapewnia autoryzowany serwis seat

Naprawę i konserwację samochodu można porównać do dbania o ludzki organizm. Na co dzień mimo uszu puszczamy uwagi o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Karoseria auta jest jak ludzka skóra, jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, szybko się zniszczy, a zmiany będą nieodwracalne. Nic nie jest wieczne, ale dzięki zabiegom pielęgnacyjnym, można przedłużyć żywotność materiałów.

ASO Seat

Miejscem odpowiednim na wykonanie wszelkich zabiegów konserwacyjnych naszego auta jest z pewnością ASO Seat. Przede wszystkim dlatego, że pracują tam fachowcy, którzy swoją wiedzę czerpią z naukowych źródeł, a teorię sprawdzili w praktyce. Stosują tylko sprawdzone rozwiązania, które przedłużają dobry stan karoserii. Podstawą jest zabezpieczenie profili, które wykonuje się aplikując do wnętrza środki antykorozyjne na bazie wosków lub olejów.

Lakier zabezpieczy autoryzowany serwis seat

Wiadomo, że nikt tak dobrze nie zajmie się tym tematem, jak autoryzowany serwis seat, ale warto wiedzieć kiedy się do niego udać, żeby zabezpieczenie było najlepsze. To co zdecydowanie przeszkodzi w impregnowaniu to wszelkiej maści brud i zanieczyszczenia. Dlatego impregnację należy przeprowadzić po dokładnym wyczyszczeniu auta. Zanim więc przystąpimy do zabezpieczania lakieru, należy udać się na myjnię i zlecić mycie z wygładzaniem. Bez wygładzania może być w przypadku preparatów woskowych oraz sylikonowych, natomiast w przypadku stosowania preparatów polimerowych karoseria musi być wygładzona. Warto też wiedzieć o tym, że impregnacji nie należy dokonywać na rozgrzanym lakierze. Takiego zabiegu nie wykonuje się w pełnym słońcu. Dla zachowania karoserii w dobrym stanie lepiej unikać myjni samoobsługowych, w których stosuje się mikroproszek.