Czy opłaca się kupić samochód z salonu

Informacje Samochody

Kiedy po raz pierwszy planujesz kupić nowy samochód, z pewnością zastanawiasz się, czy to się faktycznie opłaca. Wszyscy znajomi (a zwłaszcza ci, którzy jeżdżą używanymi), odradzają, bo przecież już w momencie wyjazdu z salonu auto traci na wartości nawet kilkanaście tysięcy. I nie dotyczy to tylko marek luksusowych, bo teoretycznie dzieje się to również wówczas, gdy opuszczasz salon Seata, Skody czy Fiata. Ale czy rzeczywiście tylko tracisz?

Nowy samochód – co zyskujesz

Każdy autoryzowany dealer samochodów musi mieć dla swojego klienta odpowiedź, co zyskuje kupując w salonie. Poza pewnością, że w momencie zakupu stan auta nie budzi zastrzeżeń. Nie da się bowiem ukryć, że rynkowa wartość nowego samochodu rzeczywiście spada dość szybko. Potrzebna jest wartość dodana.
Każdy z nich dorzuca więc coś ekstra, również Seat. Salon nie tylko umożliwia jazdę próbną, pomaga w konfiguracji, ale również oferuje coś na potem. W końcu nie kupujesz nowego samochodu tylko po to, żeby od razu go sprzedać. Głównym argumentem z reguły jest to, że chcesz jak najdłużej cieszyć się bezpieczną i bezstresową jazdą, prawda?

Gwarancja to za mało – Salon Seata daje więcej

Salon Seat kusi swoich klientów pakietem Seat Care. Co to takiego?
To przede wszystkim 5-letnia gwarancja, ale również pakiet serwisowy oraz korzystne ubezpieczenie. Przez 5 lat lub do momentu przejechania 150 tys km (2 lata bez limitu) wszelkie usterki wynikające z niewłaściwego wykonania lub ukrytych wad materiałów, bezpłatnie i szybko są usuwane w autoryzowanym serwisie. To w ramach gwarancji. Ponadto otrzymujesz pakiety serwisowe i ubezpieczenie na korzystnych zasadach oraz przez 2 lata pomoc drogową w całej Unii a także w krajach sąsiednich.

Pomyśl teraz, ile kosztuje choćby wymiana opon, oleju lub laweta, gdy samochód odmówi posłuszeństwa. Z pakietem Seat Care, przez 5 lat nie musisz się martwić o dodatkowe koszty. Dostajesz więc spokój. A tak na marginesie, to podejrzewamy, że nikt by nie dawał takiej gwarancji, gdyby się spodziewał problemów. To oznacza, że prawdopodobnie przez kolejnych kilka lat, po prostu spokojnie będziesz jeździć swoim nowym samochodem, a on ciągle będzie wyglądał i działał jak nowy.