Jak często wymieniać opony na nowe?

Eksploatacja porady Samochody

Opony wyglądają dobrze, ale z drugiej strony są w Twoim samochodzie od dłuższego czasu? Zastanawiasz się, czy nadszedł czas, aby je wymienić. Warto zwrócić uwagę na dwa zasadnicze czynniki: głębokość bieżnika i data produkcji.

Kiedy wymienić opony w seacie?

Gdy bieżnik jest zużyty, opony tracą przyczepność podczas hamowania. Możesz mieć też problem z kontrolą samochodu, gdy jedziesz po lodzie, śniegu lub w deszczu. Pamiętaj, że nawet jeśli bieżnik wygląda w porządku, należy wymieniać opony do seata przynajmniej co 6 lat. Z czasem guma wysycha i pęka. Może to prowadzić do pęknięcia lub przebicia opony.

Dlaczego nie warto odkładać zakupu nowych opon?

Zestaw nowych opon może być drogi. Nie warto jednak odkładać zakupu na później. Pamiętaj, że opony mają ogromny wpływ na bezpieczną i komfortową jazdę seatem. W niektórych przypadkach mogą nawet zmniejszyć zużycie paliwa. Dlatego sprawdź głębokość bieżnika i datę produkcji, a dowiesz się, kiedy nadejdzie czas na wymianę opon.
Opony nie mają daty ważności, ale po pięciu latach należy je dokładnie sprawdzić. W większości przypadkach znacznie się zużyją, zanim się zestarzeją. Jeśli jednak rzadko jeździsz autem, sprawdź datę z boku opon. Pamiętaj, by przy zakupie zwrócić uwagę na minimalne wymagania pojazdu, sposób jazdy, Twoje oczekiwania, warunki atmosferyczne, w których jeździsz najczęściej oraz nawierzchnię.

Co warto wiedzieć o nowym seacie tarraco?

Najnowszy seat tarraco został zaprojektowany i opracowany zakładach SEAT-a w Martorell i wyprodukowany w Wolfsburgu. Jest trzecią odsłoną ofensywy SUV-a marki. Ma oryginalny, elegancki design i sportowy design. Seat tarraco łączy nowoczesną technologię, dynamiczne, zwinne prowadzenie, praktyczność i funkcjonalność z eleganckim, progresywnym designem.

Od perfekcyjnej karoserii, wysokiej klasy wnętrza, po zaawansowaną linię silników i technologie dynamicznego podwozia, Tarraco uosabia podstawowe wartości marki SEAT. Wnosi powiew świeżości do tego segmentu. Pomoże przyciągnąć nowych klientów do tej marki.