Czujnik parkowania – wygoda i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Kiedyś zarezerwowane były tylko dla najdroższych modeli samochodów klasy wyższej. Dziś czujnik parkowania znajdziemy na pokładach nawet niewielkich aut miejskich. Nie inaczej jest w przypadku Seata. Czujnik parkowania możemy mieć w każdym z oferowanych przez firmę modeli.

Czujnik przed szkodą uchroni

Charakterystyczny dźwięk informujący o zbliżaniu się do przeszkody wraz z grafiką na ekranie lub rzeczywistym obrazem z kamery pomógł już niejednemu kierowcy uniknąć kolizji. Skutkiem jej mogłaby być wymiana zderzaka lub nawet kosztowne prace blacharskie naszego auta a co gorsza samochodu, w który moglibyśmy uderzyć. Takie parkingowe szkody potrafią być kosztowne i mogą wpływać na późniejszą składkę ubezpieczeniową. Czy więc czujnik parkowania jest zbędnym gadżetem? Biorąc pod uwagę jego niezbyt wygórowaną cenę, chyba nie.

Nowy Seat Arona z czujnikiem parkowania w standardzie

Sprawdzi się on zwłaszcza w większych autach takich jak nowy Seat Arona czy też nowy Seat Ateca. Dlatego właśnie w przypadku tych modeli czujniki parkowania instalowane są w standardzie i w Seacie Arona oraz Seacie Ateca dostępne są już w najniższych wersjach wyposażeniowych. Obydwa auta zawieszone są bowiem dość wysoko, co może ograniczać widoczność, zwłaszcza do tyłu. Znamy bowiem z naszych ulic zwyczaje drogowców.

Słupki czyli zmora kierowców, ale nie Seata Ateca

Niskie słupki i płotki odgraniczające miejsce parkingowe od trawnika to u nas standard. Są one kompletnie niewidoczne dla parkującego tyłem kierowcy. Na szczęście czujniki parkowania nowego Seata Arona oraz Seata Ateca uchronią nas przed zarysowaniami lakieru lub nawet poważniejszymi pracami blacharskimi. Z tego względu o dokupieniu do standardowego wyposażenia czujników parkowania powinni pomyśleć kupujący mniejszego Seata Ibizę. Dopłata to koszt niewiele wyższy niż tysiąc złotych.

Pamiętajcie o czujnikach

Jak się Państwo szybko przekonacie, czujniki parkowania zdecydowanie warte są swej ceny. Gdybyście jednak doszli do tego Państwo po fakcie, czyli już po zakupie auta, nawet wtedy można wrócić do serwisu i dokupić czujniki. Zawsze jednak lepiej i wygodniej, gdy zainstalowane one będą już fabrycznie. Pamiętajmy o tym, korzystając z internetowego konfiguratora wyposażenia na stronie Seata.