Hamowanie silnikiem w aucie Seat Leon – ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie dla każdego kierowcy

Bezpieczeństwo

Zwalnianie przy pomocy silnika, to element techniki jazdy, który gwarantuje nam zmniejszenie zużycia paliwa oraz wpłynięcie na bezpieczeństwo jazdy w aucie Seat Leon. Nie jest to jednak najłatwiejsza czynność, ale warto przyswoić sobie kilka zasad, dzięki którym odnotujemy oszczędność i podzespoły pojazdu będą mniej eksploatowane. Sekretem hamowania silnikiem jest umiejętna redukcja biegu.

Jak prawidłowo hamować silnikiem będąc użytkownikiem samochodu Seat Leon?

Każdy posiadacz auta Seat Leon powinien podczas hamowania silnikiem zwracać szczególną uwagę na obrotomierz i sprzęgło. Zgranie tych dwóch elementów wpłynie na prawidłowo wykonane ekonomiczne spowalnianie samochodu bez użycia hamulca. Rozpędzony nowy Seat Leon powinniśmy spowolnić poprzez zdjęcie nogi z gazu. Redukujemy bieg najpóźniej jak to możliwe poprzez wcześniejsze wciśnięcie sprzęgła. W taki sposób kontynuujemy hamowanie, aż do momentu zatrzymania. Zaleca się, aby Seat Leon wyhamowany był tą metodą podczas codziennej jazdy, a zwłaszcza na terenach górzystych.

 

Nowy Seat Leon wyhamowywany silnikiem to same zalety

Hamując silnikiem nasz nowy Seat Leon spala mniej paliwa w przeciwieństwie, gdy wykonujemy tą czynność na luzie bez wrzuconego biegu. Oszczędzamy wówczas nie tylko na paliwie, ale też na zużyciu klocków i tarcz hamulcowych. To także większe bezpieczeństwo, gdyż Seat Leon na wrzuconym biegu jest stabilniejszy i mamy większą kontrolę sytuacji w przypadku konieczności natychmiastowej reakcji.

Seat Leon niweluje potencjalne zagrożenia hamowania silnikiem

Stosowanie hamowania silnikiem powinno odbywać się prawidłowo, bezpiecznie i płynnie. Nieumiejętna redukcja biegu może doprowadzić do zrywów samochodu oraz głośniejszą pracę silnika z racji wysokich obrotów. Należy być uważnym, zwłaszcza, aby nowy Seat Leon nie wpadł w poślizg podczas hamowania silnikiem w okresie zimowym. Technikę warto przećwiczyć na placu manewrowym.