Cupra – nowa marka w rodzinie VW

Samochody

Od 2017 roku w branży mówiło się, że Cupra ma aspiracje do pozostania niezależną marką. Przez jeszcze pewien czas produkowana była bezpośrednio pod skrzydłami Seata – m.in. na rynku pojawił się nowy Seat Leon Cupra R. Marka Cupra oficjalnie zadebiutowała w stajni VW i – jak mogliśmy zobaczyć w marcu 2018 podczas targów w Genewie – wypuściła SUV-a o sportowym charakterze. Ateca, bo o tym modelu mowa, ma tworzyć nowy format na rynku samochodów osobowych. Nic dziwnego, w końcu w Europie jesteśmy w fazie boomu na SUV-y i Cupra odważnie odpowiada na rynkowy trend.

Seat Leon Cupra – sportowe marzenie

Nowy Seat Leon to komfort prowadzenia na wyższych obrotach. Samochód posiada napęd na cztery koła, dzięki czemu możemy liczyć na sprawne przyspieszenie, które pozwala dynamicznie reagować na zmiany na drodze. Auto bez problemów wchodzi w zakręty i daje dużą pewność w prowadzeniu. Jest to m.in. zasługa niższego, niż w przypadku Ateki, środka ciężkości (różnica 10 mm). Seat Leon może tym samym być propozycją dla tych, którzy cenią poczucie kontroli przy większych prędkościach. Dzięki tej propozycji osoby szukające szybkiego SUV-a nie muszą ograniczać się do marek premium. Na wyposażeniu możemy otrzymać silnik o mocy 300 KM (2.0 TSI). Dodatkowo pojazd, dzięki systemowi  launch control, przyspiesza do 100 km/h w ciągu 5,2 sekundy. Jak dla auta o długości 4,4 metra to niezły wynik.

Czym się wyróżnia nowy Seat Leon?

Nowy Seat Leon ma wpadającą w oko stylistykę. Oprócz nowego logo, Seat Leon został wyposażony w sportowe obręcze do kół – 19’’. Dodatkowo szyba w pokrywie bagażnika została uzupełniona o elementy pozwalające na optymalizację przepływu powietrza w trakcie jazdy. Zderzak okrojono o cztery otwory, w których znalazły się końcówki wydechu. We wnętrzu możemy liczyć na sportową linię wygodnych foteli z zagłówkami, które lepiej utrzymują pozycję ciała podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Dla kierowców niezwykle istotna będzie kierownica o dopasowanym do chwytu designie z pomarańczową nicią oraz elektryczny kokpit.

Seat Leon – dla kogo?

Seat Leon to propozycja zarówno dla kierowców liczących na szosowe doznania, jak i tych, którzy przede wszystkim cenią wygodę codziennej jazdy. Nowy Seat Leon wyposażony jest w tryb comfort, który pozwala na płynną podróż w warunkach miejskich. Nadwozie typu SUV daje dużo przestrzeni osobom z przodu i tyłu pojazdu. Bagażnik w wersji podstawowej posiada 485 l pojemności, dzięki czemu bez problemu możemy zaplanować wyjazd za miasto z kompletem pasażerów. To propozycja o sportowym i jednocześnie uniwersalnym charakterze.