Bezpieczeństwo jazdy to najważniejszy z atutów nowego Seata Alhambra

Bezpieczeństwo

Systemy nawigacji czy pokładowej rozrywki. Nowinek technicznych na pokładzie nowego Seata Alhambra jest co niemiara. Najciekawsze i zdecydowanie najbardziej godne przyjrzenia się im, są te służące zwiększeniu bezpieczeństwa podróżujących nim osób. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużego Seata Alhambra, zaprojektowanego przede wszystkim do przewożenia najbliższych nam, czyli całych naszych rodzin.

Seat Alhambra z asystą

Jednym z najciekawszych systemów, jaki znajdziemy na pokładzie nowego Seata Alhambra jest asystent pasa ruchu. To nowoczesne rozwiązanie ułatwiające poruszanie się zwłaszcza po wielopasmowych drogach takich jak autostrady. Mimo to znaleźć możemy je również na pokładzie miejskiego Seata Ibiza czy Seata Leona i wszystkich pozostałych modeli Seata.
Jak działa asystent pasa ruchu? Projektujący go dla Seata Alhambra inżynierzy zdając sobie sprawę jak niebezpieczna może być nagła zmiana pasa ruchu spowodowana chwilową dekoncentracją postanowili maksymalnie ograniczyć możliwość pojawienia się takiej sytuacji.

Nowy Seat Alhambra, uważny jak żaden inny

Dlatego właśnie nowy Seat Alhambra nieustannie monitoruje sytuację na drodze. „Obserwuje” układ poziomego malowania na drodze i ostrzega, gdy tylko zbliżamy się niebezpiecznie do momentu niekontrolowanego zjazdu na sąsiedni pas ruchu, po którym może przecież poruszać się już inne auto. Dzięki uważnej kamerze nie powinno dojść do niebezpiecznej sytuacji, gdyż Seat Alhambra samodzielnie skoryguje za nas tor jazdy.

To auto na miarę XXI wieku

Tak właśnie wygląda nowoczesny samochód XXI wieku. Dbałość o bezpieczeństwo w połączeniu ze świadomością błędów, jakie popełniają kierowcy stały się receptą na opracowanie naprawdę zaawansowanego asystenta pasa ruchu dla nowego Seata Alhambra. Współcześnie, gdy autostrady pod naporem aut pękają w szwach nie można pozwolić sobie na zakup pojazdu bez tego ważnego elementu wyposażenia. Seaty go mają. Działanie systemu można przetestować podczas jazdy w najbliższym autoryzowanym salonie Seata.