System kontroli ciśnienia w oponach – czy to potrzebne?

Akcesoria Bezpieczeństwo porady Samochody Seat

Na bezpieczeństwo każdej podróży wpływa wiele czynników. Sprawne auto oznacza także opony, które zawierają odpowiednie ciśnienie. To dzięki nim jesteśmy w stanie dojechać do celu – komfortowo oraz bez żadnych kolizji. Warto zwrócić uwagę na system kontroli ciśnienia, który od 2014 roku musi być zamontowany w każdym aucie, jakie jest produkowane na terenie Unii Europejskiej. Nie ignoruj sygnałów, jakie wysyła Ci Twój samochód.

Czym jest czujnik ciśnienia w oponach?

Zwracasz uwagę na nowoczesne gadżety, jakie znajdują się w Twoim aucie i wpływają na to, że jazda staje się naprawdę przyjemna? Nie pomijaj równie cennej kwestii, jaką jest zapewnienie sobie i pasażerom bezpieczeństwa. Wspomaga Cię w tym inteligentny system kontroli ciśnienia w oponach. Ma on główne zadanie, jakim jest nieustanne sprawdzanie stanu ciśnienia w każdej oponie tak, aby każdy kierowca miał do tego bieżący wgląd. Wpływa to na komfort prowadzenia auta, spalanie paliwa, a przede wszystkim na zapewnienie bezpiecznej podróży bez niechcianych kolizji.

Nieodpowiednio dobrane ciśnienie w oponach – negatywny wpływ

Bardzo często kierowcy nie są w stanie wyczuć, czy opony mają odpowiednio dobrane ciśnienie w oponach. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie czujnik, który wszystko monitoruje. Jeśli ciśnienie w oponie jest zbyt niskie, to wzrasta spalanie paliwa i tym samym koszty eksploatacji naszego samochodu. Z kolei zbyt wysokie ma negatywny wpływ na odczuwany komfort jazdy. W obu przypadkach opony zużywają się w nierównomierny sposób, co także powoduje kolejny wydatek przy ewentualnych wymianach. Jednak nieodpowiednio dobrane ciśnienie to nie tylko kwestie ekonomiczne. Auto reaguje niepoprawnie w sytuacjach awaryjnych – przy nagłych zakrętach, poślizgu czy hamowaniu.

Bezpieczeństwo podróży w autach marki Seat

Wszystkie modele Seata zostały wyposażone w nowoczesny i bardzo czytelny system monitorujący stan ciśnienia opon. Dzięki temu każdy kierowca ma na bieżąco podgląd na ich stan. Tym samym można w odpowiednio szybkim tempie zareagować, zapewniając sobie zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo.