Co oznaczają światła ostrzegawcze na desce rozdzielczej? Autoryzowany serwis Seat pomoże w ich wyjaśnieniu

ASO Seat

Jadąc autem codzienną trasą nic nie zapowiada katastrofy. Niestety bywają chwilę, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka. To lampa Aladyna? Większość kierowców zdaje sobie sprawę, co oznacza ta sygnalizacja, niestety nowicjusz niekoniecznie musi zorientować się o co chodzi. Każde oznaczenie jest niezwykle ważne, dlatego warto je przybliżyć w celu utrwalenia wiedzy na ich temat.

Sytuacje, w których autoryzowany serwis Seat może się przydać

Każdy z kierowców chce, aby jego samochód był jak najdłużej sprawny. Niestety czasami występują problemy, o których mechanizm auta może nam zakomunikować. Zanim ugości nas autoryzowany serwis Seat, to warto spróbować naprawy we własnym zakresie. Choćby po to, aby móc kontynuować jazdę do najbliższego miejsca postoju. Wiedza na temat sygnałów ostrzegawczych auta może zapobiec większym problemom. Kontrolki mają różne kolory, oczywiście zielonymi nie powinniśmy się martwić. Jednak najbardziej należy obawiać się czerwonych sygnałów.

Problem z hamulcami, który zobliguje nas do wizyty w ASO Seat

ASO Seat to największy w Polsce serwis Seata, który wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny oraz narzędzia. Specjaliści pracujący tam z pewnością pomogą nam, jeśli naszym oczom ukaże się niepokojąca sygnalizacja na desce rozdzielczej. Jedną z nich jest kontrolka systemu hamowania. Świadczy ona o problemie z układem hamulcowym. Powodów może być kilka, stąd też autoryzowany serwis Seat należy koniecznie odwiedzić.

 

Inne niepokojące sygnały, w których usunięciu może pomóc autoryzowany serwis Seat

Oprócz hamulców problemy występują także z akumulatorem, który może okazać się zużyty i nie pozwoli nam na rozruch silnika. Innym kłopotem jest lampa Aladyna, czyli kontrolka oleju. Tego sygnału nie można lekceważyć, gdyż informuje o nieprawidłowościach związanych z najważniejszym płynem w aucie. Pracownicy ASO Seat mogą pomóc nam także w problemach z temperaturą i silnikiem.