Zbliża się zima? Pamiętaj o ochronie karoserii

Bezpieczeństwo porady Samochody

Na pewno każdy marzy o jak najlepszym wyglądzie swojego auta. Szczególnie w przypadku nowych samochodów istnieje obawa na przykład o uszkodzenia karoserii. Zwłaszcza zimą może się pogorszyć stan pojazdu, który jest narażony nie tylko na działanie wilgoci, ale również soli drogowej czy kamyków, które pojawiają się pod kołami. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by zachować dobry stan karoserii na dłużej.

Dodatkowa warstwa ochronna na pewno się przyda

Oczywiście wielu producentów aut, jak na przykład Seat, dba o to, by efektowny wygląd samochodu jak najdłużej cieszył oczy. Dlatego w wielu modelach dba się o ochronę antykorozyjną, a w przypadku ewentualnych kłopotów w ramach gwarancji można poprawić stan karoserii. Wielu kierowców dmucha jednak na zimne i szczególnie w momencie, gdy zbliża się zima, dodatkowo osłaniają lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Mowa na przykład o wosku albo nawet czymś więcej, czyli dodatkowej powłoce ceramicznej, dzięki której pojazd przez dłuższy czas prezentuje się bardziej efektownie.

Akcesoria i wizyta u specjalisty

Pomocne bywają również na przykład akcesoria, takie jak pokrowiec na auto czy fartuchy błotników. Dzięki temu pierwszemu samochód jest bardziej odporny na działanie niskiej temperatury, deszczu czy śniegu. Te drugie z kolei sprawiają, iż karoseria jest chroniona przed błotem czy śniegiem, które pojawiają się pod kołami w czasie zimy. Odpowiednie rozmiary i modele pokrowców oraz fartuchów dostępne są dla wielu modeli aut i marek, takich jak wspomniany już Seat.

Innym sposobem na uniknięcie kłopotów z karoserią w czasie zimy jest wizyta u specjalisty i profesjonalne polerowanie. Dzięki takiemu zabiegowi lakier z jednej strony będzie wyglądał lepiej, a z drugiej, stanie się bardziej odporny na działanie wielu czynników.

Zabezpiecz swojego Seata odpowiednio wcześnie

Wspominana już marka Seat oferuje wiele modeli o świetnym designie. Szkoda byłoby stracić ten efektowny charakter. O odpowiednim zabezpieczeniu karoserii warto jednak pamiętać odpowiednio wcześnie. Powodem jest choćby fakt, że wielu kosmetyków służących do ochrony lakieru można używać w takiej, a nie innej temperaturze. Jeśli okaże się ona zbyt niska, to nie zdążymy wykonać wszystkich potrzebnych kroków, od mycia, przez polerowanie po położenie powłoki.