Seat

Zapomniana atrakcja, czyli rozpadlisko Podgórzyn. Wybierz się w niezwykłą podróż z SEATem Ibizą

Zwiedzanie

Chociaż jego historia sięga setek lat, przez długi czas była to całkowicie zapomniana atrakcja. Dopiero w ostatnich latach ponownie odzyskuje blask przyciągając turystów.

Rozpadlisko Podgórzyn zdecydowanie warto zobaczyć, zaś nowy SEAT Ibiza nam w tym pomoże.

Rozpadlisko Podgórzyn – dojedziemy tam SEATem Ibizą

Wiele osób mogłoby zastanawiać się, jak dotrzeć do rozpadliska Podgórzyn. Tymczasem nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Bez problemu zabierze nas tam nowy SEAT Ibiza. Kiedy dojedziemy już do Podgórzyna Górnego, musimy znaleźć ulicę Nową. Na niej wypatrujmy niewielkiego drewnianego drogowskazu. Tam SEAT Ibiza będzie musiał zostać zaparkowany, a my przejdziemy ostatnie metry naszej podróży klimatyczną ścieżką przez las.

Podróżuj SEATem Ibizą i odwiedzaj niezwykłe miejsca jak rozpadlisko Podgórzyn

Początki rozpadliska Podgórzyn sięgają… tysięcy lat wstecz, czyli okresu, kiedy kształtowała się powierzchnia naszego kraju m.in. poprzez przesuwanie się płyt tektonicznych. To właśnie w wyniku ruchu płyt i działania wody doszło do powstania rozpadliska Podgórzyn. Jego ogromny potencjał turystyczny został zauważony przez Niemcy, jeszcze w okresie zaborów Polski. Po II wojnie światowej rozpadlisko znacząco podupadło i przez kolejne lata było całkowicie zaniedbane. Dopiero w ostatnim czasie grupa pasjonatów zaczęła dążyć do jego renowacji, a w pobliżu rozpadliska pojawiły się nowe barierki zabezpieczające i tablice informacyjne. Dzięki temu znowu staje się ono dostępne dla turystów, którzy mogą podziwiać długie na ok. 27 metrów i głębokie na ok. 6 metrów rozpadlisko.

SEAT Ibiza, czyli auto przystosowane do jazdy po mieście i w daleką trasę

SEAT Ibiza to samochód nie tylko na miejską jazdę. To także auto, które dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy, idealnie nadaje się także na długie czasy. Przekonajcie się o tym sami, wybierając nowy SEAT Ibiza na daleką trasę.