Dziecko w samochodzie – kilka kroków do bezpiecznej jazdy

Bezpieczeństwo

Samochodowa podróż z małym dzieckiem to sytuacja, do której należy przygotować się w sposób szczególny. Warunkiem bezpiecznej jazdy jest przede wszystkim wysokiej klasy fotelik samochodowy, dostosowany do wieku i wzrostu malucha, a także stabilnie umocowany.

Nie wolno też zapomnieć o odpowiednim naprężeniu pasów bezpieczeństwa (zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy dziecko ma na sobie grubą puchową kurtkę) oraz poprowadzeniu ich w zalecanych przez producenta fotelika miejscach – tak, by maluch nie mógł pod nimi zanurkować. Niezwykle ważne jest też właściwe ustawienie górnej części fotelika, zapewniającej główce dziecka bezpieczeństwo w razie bardzo groźnego uderzenia bocznego.

Bezpieczny samochód – podstawowe warunki

Oczywiście wysokiej jakości fotelik samochodowy na niewiele się zda, jeśli zostanie umieszczony w aucie, które ledwo jeździ, a właściciel nie troszczy się o jego bezpieczeństwo, zaniedbuje konserwację czy też wykonywanie niezbędnych przeglądów, a także dokonywanie bieżących napraw. Taka postawa prędzej czy później się na nim zemści – oby była to jedynie taka sytuacja, w której samochód przestanie jeździć, nie robiąc nikomu krzywdy.

Niezawodny jak SEAT Tarraco

Na szczęście wiele modeli produkowanych współcześnie samochodów ma w swoim wyposażeniu nowoczesne rozwiązania, które są w stanie podnieść poziom bezpieczeństwa poruszających się nimi osób, w tym również dzieci. Do takich wysokiej klasy aut, przy konstruowaniu których zastosowano wiele tego typu innowacji, bez wątpienia należy SEAT Tarraco. Z jakich rozwiązań możemy skorzystać w tym przypadku?

Nowy SEAT Tarraco – spokój ducha w dobrej cenie

W zależności od opcji SEAT Tarraco czy też nowy SEAT Tarraco oferują m.in. takie ułatwienia, jak asystent parkowania z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerą cofania, a także system kontroli odstępu Front Assist z funkcjami awaryjnego hamowania oraz ochrony pieszych i rowerzystów. Nowy SEAT Tarraco to również system monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu, a także system powiadamiania ratunkowego eCall.