Sztolnie Kowary – co warto wiedzieć i jak dojechać? Najlepiej autem od autoryzowanego dealera SEATa

Zwiedzanie

Pasjonują Was podziemne korytarze lub zwiedzanie jaskiń? Od zawsze interesowaliście się tym, co znajduje się pod ziemią?

Jeśli tak, to Sztolnie Kowary są miejscem, które koniecznie powinniście zwiedzić. Postaramy się Wam podać parę praktycznych informacji na ich temat.

Jak dojechać do Sztolni Kowary? Warto wybrać się w podróż samochodem z autoryzowanego salonu SEATa

Sztolnie Kowary, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się w miejscowości Kowary, bardzo blisko granicy polsko-czeskiej i miejscowości Mala Upa. Najłatwiej dostać się tam samochodem. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem przed podróżą będzie autoryzowany salon SEAT, gdzie w razie potrzeby będziemy mogli znaleźć idealne dla nas auto. Biorąc pod uwagę położenie Sztolni Kowary, wiele osób decyduje się na nocleg w pobliskim Kopaczu lub innych okolicznych miejscowościach w Karkonoszach, które następnie są ich bazą wypadową.

Czym są Sztolnie Kowary? Dowiesz się tego podróżując tam autem od autoryzowanego dealera

Sztolnie Kowary to nic innego, jak stara, nieużytkowana już kopalnia uranu Liczyrzepa. Uran zaczęto w niej wydobywać w połowie XX wieku, po drugiej wojnie światowej. Wydobyte złoża były transportowane do Związku Radzieckiego. Po kilku latach kopalnię zamknięto, a w latach 70. XX wieku badania w kopalni oraz zajęcia dla studentów prowadziła Politechnika Wrocławska. W 2000 roku otwarto kopalnię dla zwiedzających, dzięki czemu wszyscy miłośnicy podziemi mają okazję zobaczyć jak wyglądała dawna kopalnia. Dla turystów udostępnione jest 1,2 km podziemnej trasy.

Autoryzowany dealer SEATa – gwarancja jakości i pewność dobrego wyboru

Decydując się na podróż warto korzystać ze sprawdzonych i niezawodnych aut. A gwarancję takich samochodów daje nam autoryzowany dealer SEATa, gdzie znajdziemy samochód idealny do naszych potrzeb i wymagań. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad nowym pojazdem, autoryzowany salon SEATa powinien być pierwszym miejscem, które odwiedzisz.